С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Адвент календар - 58 идеи

Забавен и оригинален начин за отброяването на дните до Коледа с адвент...

10 истини и заблуди за кашлицата

Кашлицата е неприятен симптом, съпътстваш някои заболявания. Не винаги можеш да...

Усложнения след грип при децата

Всяка година много деца се разболяват от грип, като при някои от тях настъпват...

Предлежанието на бебето – предпоставка за нормалното раждане

Малко бременни се замислят, че ежедневната им физическа активност има огромно...

Последно посещение: Дата и час: Чет Ное 21, 2019 11:38 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Май 07, 2014 12:06 pm 
любопитко
Аватар

можем ли да споделим тук опит кой с какво подсилва имунитета на децата си чрез формата на витамини. искам да ги подсиля мъничко. идва сезона на пресните плодове и зеленчуци,но не всичко от тях моите ядат.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Май 08, 2014 2:05 pm 
любопитко

ти досега давала ли си му някякви витамини? мога да ти препоръчам няколко вида,тъй като съм давала различни, но все пак трябва да намериш начин да доставяш витамини в натурална форма ,имам предвид чрез храната.разбира се всеки педиатър предписва допълнително и витамини но трябва прецизно да се избират, защото в някои от тях липсват едни от най-важните елементи.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Май 09, 2014 2:40 pm 
любопитко
Аватар

не съм давала точно специализирани витамини за деца. иначе сме ползвали такива за цялото семейство. но сега искам нещо само за децата,вчера влезнах в аптеката,разгледах няколко вида, но въобще нямам представа на какво да се спра.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Май 12, 2014 2:46 pm 
любопитко

ако трябва да сме честни има различни витамини за деца, но не всички поне за мен не са достътъчно ефективни. след дълго търсене и естествено пробване давала съм различни детски витамини, но най-доволна съм от Марсианците.освен,че децата ги обичат заради плодовия вкус, имам чувството,че наистина си вършат работата откъм витамини.има различни разновидности-сироп таблетки за смучене и така нататък.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Май 13, 2014 3:19 pm 
любопитко
Аватар

чувала съм за тези витамини,ама също така съм чувала,че имат аспартам,вярно ли е?

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Май 14, 2014 2:01 pm 
любопитко

нещо си се заблудила за този аспартам.всъщност ме питаш, защото вероятно говориш за първито опаковки на витамините, в които имаше от това вещество. но отдавна вече витамините се произвеждат по начин по който ги прави възможно чисти. имам предвид,че не съдържат оцветители консерванти и разни други добавки,които ние като мамита бихме се притеснили от наличието им.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Май 15, 2014 3:09 pm 
любопитко
Аватар

в каква форма се предлагат тези витамини? И каква ми е гаранцията,че нямат от тези вещества, за които то споменах?

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Май 16, 2014 2:05 pm 
любопитко

можеш да си сигурна в това,защото в една от новите опаковки,за да им бъде и забавно на децата се предлага специална химикалка с невидимо мастило. аспартам в тези витамини няма.още повече,че в тях се съдържат полезни вещества които пък в другите детски витамини липсват. аз така съм проучила темата,че мога да ти говоря с часове по нея.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Май 19, 2014 11:21 am 
любопитко
Аватар

какви са тези толкова скъпоценни съставки?.например аз съм чувала от други майки, че Самостол също са добри витамини.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Май 20, 2014 2:04 pm 
любопитко

струва ми се,че подхождаш малко скептично относно витамините,но ето сега ще ти обясна. първо- вземи едните бета глюкан и биофлавоноиди,които са много важни при израстването на детския организъм.след това вземи и отчети факта ( това сравнение го направих за себе, си но е вярно) наличието на витамин C и цинк, които при другите детски витамини та дори и Камостол или са в много малък грамаж застъпени или почти ги няма. можеш да си направиш сама извода.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Май 21, 2014 3:02 pm 
любопитко
Аватар

o.k. За витамин C разбирам,но за другите неща за които ми говориш за какво сатва дума

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Май 22, 2014 11:11 am 
любопитко

Да започнем с бета глюкан и биофлавоноидите.безкрайно важни за детския организъм. спомагат за растежа и за правилното и ефективно усвояване на витамин C . набързичко ще ти обясня за глююканите. това са веществата които изяждат всякакави вируси и бактерии в детския организъм. а нали се сещащ,че децата какво ли не пипат и как ли не са податливи на различни инфекции.в детските градини е фул с такива микроогранизми и после се чудим, защото малките са сополиви и хремави през две седмици.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Май 28, 2014 2:28 pm 
любопитко
Аватар

o.k. разбирам. а за другите вещества какво ще ви кажеш?

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 18, 2018 2:50 pm 
прохождащ
Аватар

+1 за марсианци.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Май 12, 2018 1:48 pm 
Аватар

Не знам за марсианците, но мога да гарантирам за дъвчащи с вкус на портокал от които

наистина има полза.. На братовчедка ми малкото детенце му взимат от тук

https://healthstore.bg/now-kid-vitamins ... 0-tabletki и редовно си ги

приема и когато му омръзне с вкус на портокал му поръчват с боровинка -

https://healthstore.bg/now-kid-vitamins ... 0-tabletki .. Залагат на тези

витамини защото главно фирмата е за спортисти и се очаква качеството да е на високо

ниво.. и то е така :) Дано съм била полезна

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Модератор: galka2 Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]