С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Без коледни килограми

Предстои сезонът на коледните килограми, веселби, преяждания и напивания. За...

Вълшебно Коледно възпитание

Да имаш дете е малко чудо, а да знаеш как да го отгледаш и възпиташ e необятна...

Направи си сам: Елха от коледни топки

Здравейте, попаднах на тази оригинална и лесна идея за коледна елха, изработена...

51% от жените рискуват да забременеят по Коледа

Много хора се притесняват да не напълнеят или да не изхарчат спестяванията си...

Последно посещение: Дата и час: Пет Дек 13, 2019 12:49 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 103 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Закуска
МнениеПубликувано на: Пет Апр 04, 2008 1:40 pm 
фурия
Аватар

Какво давате на децата си за закуска?Ние отказваме да ядем вече попари и каши.Иска само принцеси и филийки намазани с маргарин.Преди ядеше и овесени ядки-сега и тях отказва :( Да не говорим за макаронени изделия-бяха му любими, а сега неиска да ги поглежда.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Апр 04, 2008 2:40 pm 
любопитко
Аватар

В момента като закуска хапваме мляко с бисквити,филийка с маргарин и салам,кашкавал.Филия с лютеница също обожаваме.Рядко хапва пастет.
От скоро ядем и макарони и то с голям зор.
Винаги нещо ново отказва да го яде.Имам чуството,че я е страх да го вкуса.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Апр 04, 2008 5:41 pm 

Моят малък разбойник обожава попара, макарони,принцеси с кашкавал,юфка,кус-кус,....но на последък нещо взе да се мръщи сутрин и трудно мога да го нахраня.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Апр 04, 2008 7:17 pm 
любопитко
Аватар

Моят син освен филийките,които никога не отказва,хапва попара,юфка,кус-кус,грис.Най вече филия,намазана с нещо.А може ли всяка сутрин филия :roll: -в чудо съм се видяла.Изглежда всички деца предпочитат хлябчето :D .

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Апр 06, 2008 1:23 pm 
любопитко
Аватар

Момичета, зарежете маргарина, използвайте по-добре масло (или зехтин, ако е за готвене)! Маргаринът съдържа вредните транс мастни киселини, които се натрупват в организма и увеличават рисковете от различни заболявания с течение на времето. Вреден е както за малки, така и за големи.
Масова световна тенденция е ограничаването на приема на маргарини, и именно заради това, напоследък забелязвам как в рекламите се избягва наименованието "маргарин".

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие: zakuska
МнениеПубликувано на: Нед Апр 06, 2008 4:11 pm 

Това за маргарина е много вярно. Аз спрях да купувам въобще, колкото и скъпо да е кравето масло, по-добре малко отколкото вреден маргарин. Не знам дали знаете, но се рафинира от нефт.
За закуска хапваме банички, повече харесваме купените, отколкото домашно приготвените, попара с прясно мляко и сирене, някои деца, обичащи сладко я предпочитата със захар; качамакът със сирене стана хит/ по-редичък, иначе присяда, с масло и сиренце! Бисквити с прясно мляко. А много често и адаптирано мляко...какво да се прави, само и само да се напълнят тези коремчета.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Апр 06, 2008 4:28 pm 
фурия
Аватар

За маргарина и аз съм чела и избягвам да го давам, но той масло намазно на филия на иска да поглежда. :(

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Апр 06, 2008 4:41 pm 
любопитко
Аватар

Аз не използвам маргарин по причини,които някои от мамчетата посочиха.А за маслото-и малкият не харесва всяко масло.Вземам му едно немско масло,което няма нищо общо с българското и по вкус и по мирис.Малко по-скъпичко е,но си го хапва с голям апетит.А за нас-българско :?.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 07, 2008 2:57 pm 
любопитко
Аватар

Това за маргарина не го знаех :roll:
Ето нещо ново,което научих тук :wink:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Апр 16, 2008 4:00 pm 
прохождащ
Аватар

Аз използвам трикове, за да яде малкият повече неща. Например проблемът с неяденето на макароните го реших така - започнах да му купувам макарони с фигурки, има на Disney с Мечо Пух, Прасчо и Тигът, намерихме и едни с коли, велосипеди и локомотив. Е, тия макарони ги обожава само защото са му интересни! Когато иска филия с маргарин и салам, мажа му масло - как ще разбере, че го мятам? Крия маслото под лютеницата също :) Пастет си обича доста. Плодове и зеленчуци - сам си казва какво иска. Супи яде също, само с готвените неща със сосове имаме проблем, трудно го убеждавам дори да опита! От вредните навици - обожава пържени картофи!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Апр 24, 2008 7:49 pm 
любопитко
Аватар

За Емито има голям избор,сандвичи най различни видове й правя,мляко с топченца на Нескуик,кроасани,банички на Бела,като не иска да яде й давам плодово млекце

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Апр 30, 2008 2:47 pm 
Аватар

моето дете много оби4а ка6и но напеавени от мама,попарка и корнфлеикс с прясно мляко,а и принцески има доста не6та които стават за закуска,плодова слата или овесени ядки(зависи колко голямо е детето)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 02, 2008 2:29 pm 
фурия
Аватар

Ние засега сме на попарки с шипков чай или мляко(кърмата,която съм изцедила си я замразявам и после му я правя с бисквити) и вече му прибавих киселото мляко. Ако някой може да ми каже друго, което мога да му давам на закуска, ще ви бъда много благодарна. Търсех рецепти за закуски за деца от 6 до 12 месеца и по специално за 9 месечно, но не намерих нищо по различно от това, което му давам в момента.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 07, 2008 2:23 pm 
фурия
Аватар

На Артур любимата му филийка е с масло и черни маслинки.
Препоръчвам ви го, само не знам за по-малките дали може да хапват маслинки /безсолни/, защото са доста полезни.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 07, 2008 3:21 pm 
любопитко
Аватар

Ninkata написа:
На Артур любимата му филийка е с масло и черни маслинки.
Препоръчвам ви го, само не знам за по-малките дали може да хапват маслинки /безсолни/, защото са доста полезни.

Това ще го пробвам,защото Мартинката обожава маслини.По принцип купувам безсолни - харесват ни повече.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 103 мнения ]  Модератор: galka2 Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]