С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Защо е важно столчето за кола?

Ако чакате дете и имате кола, първото нещо, за което трябва да помислите, е как...

Превърнете къпането на бебето в любимо забавление с Klorane Bébé

Къпането е прекрасен начин малкото ви съкровище да се отпусне и да се успокои...

Полезно или не е ранното събуждане

Да бъдеш успешен означава да се събудиш рано - или поне така ни внушават...

Нетърпимост към кърменето

„Кърменето изведнъж започна да поражда у мен негативни емоции и физическо...

Последно посещение: Дата и час: Нед Май 31, 2020 11:20 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: подражанието
МнениеПубликувано на: Сря Юли 02, 2008 9:52 pm 
любопитко
Аватар

как да се справим когато децата подражават на други деца и копират лошите им постъпки.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 03, 2008 1:57 pm 
фурия
Аватар

Ще следя темата с интерес, защото и ние подражаваме на други деца.Аз все пак се успокоявам, защото всички казват, че това е само период, който минава.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 03, 2008 2:18 pm 
любопитко
Аватар

Съдейки по племенницата ми оправия няма.Тя винаги подражава на лошите постъпки и това адски ме дразни.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 07, 2008 2:48 am 
фурия
Аватар

Еми на лошите постъпки винаги се реагира, обръща се внимание. Докато са бебета за всяко нещо има браво и поощрения, после идва един период, в който се чува само не, не може. Аз все се опитвам да обръщам внимание на беба и като е спокойна, не само като плаче, за да ми стане навик. Но като тръгна на работа ще е по-трудно.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 11, 2008 4:35 pm 
бърборко
Аватар

Краси има периоди в които подръжава , но аз винаги започвам с обясненията, че това не е хубаво и че всеки трябва да си има мнение, също така се опитвам да го накарам да се постави в ситоацията на другото дете и така всеки ден обяснения, но мога да кажа че има ефект :wink:

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 12, 2008 1:14 am 

здр.за съжаление управия с това май няма!децата винаги подражават на някой и не можем да изберем на кого е добре и накого не!моя син винаги е играл с по-големите деца!макар на 3 години,когато сме навън тичас 7-8годишни и се чуства добре стях!белята в цялата ситуация е,копира маниериу,думи и постъпки ,вследствие на което пада голямо говорене и наказване!опитвам и аз да го поставям на др.на мястото,но не винаги се получава!ще слудя темата с интерес ,може да науча някой нов похват ,за контактуване с детето!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 19, 2008 6:12 pm 
бърборко

Подражанието също има две страни - да подражава на по-лошото, което в повечето случаи му е по-интересно и забавно, или да подражава на по-доброто - тука идва въпроса къде ще го види това по-добро.
Аз досега съм действала така: коментирам лошото поведение на някого и задавам въпросчета. Децата не осъзнават, че това което правят наранява и се опитвам да ги накарам да се почувстват на мястото на другия. Обяснявам какво значат "лошите думички", които ми сервират след училище, примерно, и защо не искам да ги чувам от техните усти......въобще - много говорене трябва, за да се ориентира детето относно какво е позволено и какво не.
Добрия пример, ако не другаде, може да го види у дома. Повечко похвали и насърчения не са излишни. Даже трябва да се набляга на тях. Обикновено родителите обръщат повече внимание , когато детето направи нещо лошо, а отминават добрите му действия с безразличие, без да наблягат на тях( с грешната идея, че ще го разглезят или ще се възгордее).
Много хубаво ми стана веднъж, когато чух по-големия си син да казва на по-малкия:"Браво Криси! Много хубаво си го нарисувал!" или веднъж, когато се бяха скарали, след малко каза:"Абе аз май се ядосах, ама извинявай, не искам да се караме!"
Всичко попиват...отвсякъде...затова е важно какво виждат и чуват, особено вкъщи...въобще не осъзнаваме какво влияние имаме над децата си....

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 26, 2008 2:47 pm 
любопитко
Аватар

Трябва да научим детето ни да живее със свое собствено АЗ, да бъде това което е.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Окт 21, 2010 10:32 am 
прохождащ
Аватар

Когато синът ми започне да говори като друго дете, направо се вбесявам. Напр. научи се да ми отговаря с "нема" като негова приятелка. И всеки път му казвам, че думата не е правилна и не е подходяща за отговор на всеки въпрос и покана. Сега като я каже сам се корегира, като казва - не "нема", а "няма и не". Много говоря и му обяснявам, че трябва да има собствено мнение, да говори като себе си, защото той много обича да прихваща от другите деца. И обикновено прави каквото правят приятелчетата му, никога той не е водещ в измислянето на дивотии /когато е с други деца/.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Апр 27, 2011 1:08 pm 
любопитко
Аватар

Никол също много подръжава, на мен особено.
В държание, въобще във всичко. Явно си е от възрастта, а и децата особено момичетата копират майките си.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Апр 27, 2011 1:34 pm 
бърборко

Аз пък имам такава щерка, че гледам аз да подражавам на нея - много добър пример ми е и добро влияние ми оказва. :lol:

Иначе, я забелязвам, че попива всичко от детски филмчета с момичешки работи, а заради някаква реклама за паста за зъби ходи по няколко пъти на ден да си мие зъбите, за й блестят. :lol:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 24, 2011 3:28 pm 
Аватар

Аз мисля,че до голяма степен са вродени тези неща

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие: Re: подражанието
МнениеПубликувано на: Чет Авг 16, 2012 3:28 pm 
Аватар

Въпрос на възпитание и психика. Някои деца от рано разбират, че трябва да имат собствено мнение и да са индивидуални, докато други дори когато пораснат продължават да подражават на някой друг и винаги да гледат какво правят приятелите им.

Според мен с децата трябва да се говори, разбира се преди това трябва да сте ги научили, че могат да ви споделят и да ви казват всичко. Дори детето да е още малко, за да разбере точно какво се опитвате да го научите, постепенно то ще се научи да има собствено мнение и поведение.

И въпреки всичко това е нещо нормално, едва ли има дете, което да не е копирало постъпките на връстниците си или дори пък на по-големите каки и батковци, на които иска да прилича.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Сеп 05, 2012 4:42 pm 
бърборко

Наскоро се изумих от това до къде може да стигне подражанието. :wink:
Щерката си играе понякога с нейна приятелка, на 6 годинки, която носи шини на зъбите. След поредната среща се прибираме и след известно време пристига моята, озъбва ми се щастливо и що да видя - нещо има на зъбите! Намерила си из играчките парче тел и си стъкмила шина! На истинска приличаше и идеално й пасваше на захапката! Смях се със сълзи! :cryingwithlaughter: Ми има талант детето, бе, готова зъботехничка направо! :D Не й се карах, оставих я, игра си няколко дни с творението си, ама то всичко омръзва в един момент.

И фръкавите момиченца, дето ги гледа по Дисни Ченъл и ги имитира, и те ще й омръзнат...надявам се. :mrgreen:

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 01, 2014 7:23 pm 

Винаги подражават но ако им се обясни добре това подражание е временно :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Модератор: galka2 Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]