С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Подражава, значи расте

Децата обичат да подражават на големите и това им помага да растат, да...

С бебе на палатка - 10 съвета да се чувстваш свободен

Внимание: Статията съдържа съвети за това как бебето ви може да спи на земята,...

Как да възстановиш енергията си след раждане

Преминала си изпитанията на родилните болки и независимо по какъв начин си...

Безопасно лято

Сега е време за щури игри, безкрайни забавления и слънчеви приключения. Но и...

Последно посещение: Дата и час: Сря Юли 24, 2019 3:15 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 102 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Апр 02, 2010 7:41 pm 
фурия
Аватар

Ето една статийка за закуската:

Най-добрата закуска за децата

Какво трябва да ядат децата на закуска? Какво задължително трябва да включва тяхното хранене? Това е отговорът на американските педиатри:
Според тях вкусната и полезна закуска за децата трябва да включва продукти, богати на белтъчини (сирене, извара,прясно и кисело мляко) въглехидрати (пълнозърнест хляб, освесена каша, мюсли), витамини (свежи плодове и зеленчуци), храни, богати на фибри.
Мнозина смятат и дават на своите деца за закуска така популярните зърнени закуски в шарени опаковки. Но детските педиатри от САЩ отбелязват, че тези продукти невинаги са полезни.
Сладките каши, които са за бързо приготвяне е по-добре да бъдат изключени от здравословното детско хранене.
Също така, сутрин не трябва да даваме на децата прекалено сладки, солени или богати на подправки храни.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Апр 02, 2010 9:17 pm 
любопитко

Здравейте,

И аз да се включа в темичката. Видях че преобладаващата част дечица са на по-голяма възраст от моя дребчо, но имаше и няколко около неговата възраст. Така че ще споделя нашите закуски с уговорката че не яде нищо, което съдържа мляко заради алергия:

- попара със сухар, АМ и фруктова захар
- филийка с масло, шунка и домат
- ориз с АМ и фруктова захар
- кус-кус с масло или с АМ и фруктова захар
- елда варена с намачкан банан, настъргана ябълка, намачкана нектарина или друг плод
- грис с АМ и фруктова захар, понякога добавям намачкан плод
- здравословен кекс за бебоци с овесени ядки и пълнозърнести брашна
- овесени ядки с плод намачкан или настърган
- овесени ядки с АМ и фруктова захар
- бебешки палачинки (без яйца и мляко с пълнозърнести брашна) с плод или плодово пюре
- рядко от готовите зърнени безмлечни каши с АМ и настърган плод или маслени бисквити (маслените бисквити са домашно производство, предполагам ще са вкусни и с кисело мляко)

Общо взето за сега е това. Напоследък се ровя за нови идеи. Смятам да взема и спелта (вид жито) и да я пробвам с плод.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Апр 07, 2010 10:48 pm 
фурия
Аватар

Днес към закуската направих на нашия батко следната напитка: кисело мляко, разредено с малко водичка, с една лъжичка кафява захар и малко ситно настърган шоколод /на най-ситното на рендето/ :D . С такъв ентусиазъм си го изпи, че следобяд поиска отново да му направя :D.
Взаимствахме от една готова подобна напитка, която му купих веднъж, но за съжаление установих, че е пълна с консерванти и затова реших да се пробвам да направя аз нещо подобно вкъщи :wink:. Реших да споделя с вас, защото може да пробвате и вие. Децата обичат разни работи с шоколад, а всъщност шоколадът в мялкото е съвсем малко, така че няма да навреди :wink:.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Апр 08, 2010 11:42 am 
любопитко

Анджи обожава за закуска да папка овесени ядки. Правя ги по различен начин за разнообразие :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Апр 10, 2010 3:27 pm 
любопитко
Аватар

Аз за закуска давам на Дани попарка,овесени ядки с пасиран плод в тях,кус-кус с АМ;грис с плодово пюре или със сиренце и масло;АМ с натрошени бисквитки,елда с плодове или кашичка.Гледам да разнообразявам менюто на малчо.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Апр 15, 2010 8:00 pm 
любопитко

Въведхоме в менюто за закуска и АМ с обикновени бисквити и мюсли. Само че мюслито го варя (както овесени ядки), за да омекнат стафидите и другите сушени плодове.
Пробвах и тиквеник да му дам (само кори, тиква, малко олио и малко захар) Хареса му, но трудно сдъвква корите и продължихме с друга храна за закуска.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Апр 15, 2010 10:31 pm 
фурия
Аватар

А какви бисквити ползвате? Тези, които гледах в магазина, бяха от българските - обикновени, но във всичките има Е-та :? .

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Апр 16, 2010 1:31 pm 
любопитко

Съвсем обикновените от едно време на Кристал. Прозрачна целуфанена опаковка със син етикет. Само в тези няма мляко. От Етата има 2 които могат да са проблем при свръхчувствителност (амониеви), другиге ги водят че не предизвикват проблеми (сода бикарбонат, лимонена киселина). Аз ги дадох, защото в яслата дават от време на време и исках да видя дали ще му понесат, за да знаеме дали може да ги яде.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Апр 21, 2010 12:30 pm 
фурия
Аватар

Има много хубави бисквитки на Хип, които буквално се топят, за да не може бебето да се задви и едни турски също бебешки - Джи Джи бебе.

Моята кака е вече голяма и пак ги харесва.

На нея давах и от най-обикновените Закуска.

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Апр 21, 2010 2:32 pm 
любопитко
Аватар

Турските Джи-джи(или Чи-чи)за които си писала са за деца над една годинка доколкото ми е извесно.
Има и едни други освен на Хип,казват се Плазмон и са за над4,6,8,12 месеца
Ето тк има малко полезна информация както за тях така и за други

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Апр 21, 2010 6:57 pm 
любопитко

yasmin написа:
Има много хубави бисквитки на Хип, които буквално се топят, за да не може бебето да се задви и едни турски също бебешки - Джи Джи бебе.

Моята кака е вече голяма и пак ги харесва.

На нея давах и от най-обикновените Закуска.

Сигурно, но малчо има алергия към белтъка на кравето мляко и не може да ги яде. Единствено Кристал до сега съм намерила без мляко. Ако някой открие нещо друго ще съм благодарна да сподели.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Апр 21, 2010 7:23 pm 
фурия
Аватар

Moмичета, на тия "Чи-Чи бебе" на турската фирма "ЕТИ", чели ли сте им съдържанието? На мен определено не ми хареса. Аз купувам на "Плазмон" тези, които са за гризкане /за над 6 месеца/.
delchevadi, ако попадна на нещо подходящо за вас, ще пиша със сигурност! :wink:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 06, 2010 7:10 pm 
любопитко
Аватар

Тъй като Деси е вече на 9 месеца и реших да въведа киселото мляко, за закуска най-любимата й храна стана следното:
Намачквам половин банан, към него прибавям 3-4 суп. лъжици кисело мляко (няма да пиша марка, че да не става реклама :wink: ) и стривам на дребни парченца 2 обикновени бисквитки.
На мен също много ми допада тази закуска.
Може и само банан с кис. мляко да се прави.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 14, 2011 12:46 pm 

Записвам се да чета, че и мен ме чака да давам закуска след някой друг месец...

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие: Re: Закуска
МнениеПубликувано на: Сря Май 23, 2012 9:50 pm 
любопитко
Аватар

Мами каква закуска да правя на малката принцеса ?
Хапваме си уфка,попара пък не :) или кроасанче...
помагайте че трябва да разнообразявам,но да не забравяме че е почти на 11 месеца.Очаквам вашите предложения :*
Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 102 мнения ]  Модератор: galka2 Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]