С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

5 незаменими правила за приспиване на плачещи новородени

Всички сме чели и чували, че майките умеят да различават плача на бебетата –...

Коледен екшън план за заети майки

Денят е малък и за нищо не ми стига, а идват и празници! Как да се справя с...

Коледни звезди от картон от кашон

Ето и моята коледна идея: коледни звезди от картон от кашон. Изрежи звездите по...

Детски подарък според зодията

Ако ви предстои да купувате детски подарък и не сте решили, какво да купите, то...

Последно посещение: Дата и час: Нед Дек 08, 2019 3:44 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Съб Фев 26, 2011 7:54 pm 
Аватар

малката ми вече е на 9м и винаги заспива на гърдата,но има проблем с нощното кърмене или по-точно буди се често нощем понякога съсъ силен писък и когато и д ам са суче пак си заспива,ако с еопитам с вода или да я подрусам малко не става започва да пищи докато не получи това което иска а имемнно гърда!
как да се спрява с това?

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Фев 27, 2011 12:41 am 
фурия
Аватар

Аз се справих още към края на първия месец на бебешока.Два вечера му давах по 20тина грама подсладена вода(на 100гр вода-5гр захар).На третата вечер си казах,че няма да стане,както пише по книгите и ще го нахраня,когато се събуди,но пък той спа до 6ч.Ние се кърмим по режим.И сега като го нахраня в 21ч,най късно 22ч.После го храня в 5:30-6часа сутринта.
Кърмата ти стига ли на детето?Питам,защото това е единственото което ми идва на ум.Понеже сте големички,предполагам че кърмиш само сутрин и вечер.И тогава кърмата често намалява драстично(или поне при мен беше така с първото дете).И когато стана така и той се будеше често нощем,беше на 10месеца.И накрая се принудих да го спра да кърмя,то просто нямаше вече кърма.Той пък неискаше АМ и минахме на кисело мляко.И така при нас.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 01, 2011 10:02 pm 
фурия
Аватар

Ох, Иле мила, това си е чист късмет твоето, не е като моето малко шудовище.......аз кърмих Велина до 1 г. и 7 м.и колкото по-голяма ставаше, толкова пристрастяването беше по-силно.Кърмата не намаляваше, дори самото й спиране когато решихме да я отучим ,беше толкова много, че гърдите ми се подуха като на родилка.
Но моя съвет е да се научиш като за начало да пие сокче, чайче или нещо друго през ноща, в началото опитай с това дори и 2 пъти на нощ, приготви си две шишета.Ще е проблем ако не искате да ползвате шише. поне при нас беше така.След това ще ги сведеш до веднж, а след годинка той сам ще си го намира на леглото и ще го пие.Не че няма да го чуеш :D Но не се предавай, не спи една седмица за да спиш след това, аз съм патила и казвам.Детето ми и до сега няма супер дълбок и здрав сън през ноща, но разликата е огромна, защото на 1 г. и 6 м. нощно време цокаше над 4-5 пти, убийствено за мен!Късмет!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 02, 2011 3:46 pm 
бърборко

kralitsa3962margo, повечето бебета са като твоето.
Буди се, заради фазата на съня, в която се намира и най-лесният начин да заспи отново е сукането. Не е нужно да е гладно, просто сукането, близостта и топлината на тялото ти го успокояват, затова е трудно по друг начин да заспи отново.

Има няколко варианта, зависи кой е подходящ за вас.

Ако оставиш инициативата на детето - то така или иначе ще израсте този период стига да си склонна да изчакаш. (Аз изчаках, дъщеря ми сучеше през нощта до две годишна, но спеше до мен - посукваше и заспиваше, понякога я местех в нейното легло до спалнята, понякога не - просто в просъница не се събуждах напълно и така осигурявах нощното спокойствие на семейството - за мен нощното кърмене беше благодат :wink: ).

Ако искаш инициативата да е твоя може да пробваш различни варианти. Наблюдавай детето ти какво обича - люлеенето успокоява ли го, притихва ли ако чува гласа ти - може да му говориш или пееш тихичко, приема ли да пие от шише, има ли любима завивка или играчка...Ще ти коства много усилия да му създадеш нов навик за заспиване, но можеш да опитваш.
Ако сега не се успокоява и плаче много, отложи със седмица или месец и опитай отново.
В никакъв случай не го изоставяй в друга стая самО да плаче или пък при вас да плаче твърде дълго.
Не си поставяй срокове - когато очакваш нещо да се случи точно в определено време или по точно определен начин ще се изнервиш много, а бебетата не са виновни, че не се вписват в нашите планове. Те не знаят какво пише в дебелите книги и какви митове бродят из умовете ни - те имат нужди, които са си уникални и нормални. :wink:

Ето още идеи тук: http://www.podkrepazakarmene.com/%d0%ba%d1%8a%d1%80%d0%bc%d0%b5%d0%bd%d0%b5-%d0%b8-%d1%81%d1%8a%d0%bd-%d0%bd%d0%be%d1%89%d0%bd%d0%be-%d0%ba%d1%8a%d1%80%d0%bc%d0%b5%d0%bd%d0%b5-148.html

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 07, 2011 10:15 pm 
Аватар

ilito82 написа:
Аз се справих още към края на първия месец на бебешока.Два вечера му давах по 20тина грама подсладена вода(на 100гр вода-5гр захар).На третата вечер си казах,че няма да стане,както пише по книгите и ще го нахраня,когато се събуди,но пък той спа до 6ч.Ние се кърмим по режим.И сега като го нахраня в 21ч,най късно 22ч.После го храня в 5:30-6часа сутринта.
Кърмата ти стига ли на детето?Питам,защото това е единственото което ми идва на ум.Понеже сте големички,предполагам че кърмиш само сутрин и вечер.И тогава кърмата често намалява драстично(или поне при мен беше така с първото дете).И когато стана така и той се будеше често нощем,беше на 10месеца.И накрая се принудих да го спра да кърмя,то просто нямаше вече кърма.Той пък неискаше АМ и минахме на кисело мляко.И така при нас.

НИЕ по принцип през ден си ядем всичко,тя се храни с това което ядем ние но просто вечерта е свикнала като премрънка да и давам цицата,ако я залъжа с вода усеща и почва яко да реве!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 29, 2011 4:07 pm 

kralitsa3962margo и този период ще мине. Моят съвет (от личен опит) е да не спираш кърменето, щом детето се събужда с писък, има нужда от успокоение, а по-добро от гушкане и кърмене няма измислено за сега :). В този период трупат много нови впечатления, понякога се трансформират в сънища, в различни емоции, и това ще отмине. maminkavania го е описала много добре.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Сеп 16, 2015 11:11 pm 
любопитко
Аватар

Биберонът не помага ли в този случай?

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ]  Модератор: galka2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]