С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Страховете на новата майка

Всички родители се страхуват за децата си. Най – доброто, което можете да...

Подготовка за кърмене преди раждането на бебето

Бременна си и се чудиш дали трябва да започнеш да подготвяш гърдите си за...

Селен - за бременност без проблеми

Все повече бъдещи майки приемат фолиева киселина като основна превенция на...

В 14:55 ч. работим най-малко

Повече служители спират работа в 14:55 часа и проверяват публикациите в...

Последно посещение: Дата и час: Сря Юли 17, 2019 8:19 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 25, 2011 8:06 pm 
любопитко
Аватар

Здравей отново! Много се радвам, че има положително развитие на кърменето, че си се свързала с консултант и че имаш повече увереност в себе си и в бебето. Чудесно е и че бебка вече суче на гърда.
Тя вече е минала консултации - как върви засега наддаването?
Според режимът, който описваш, наистина кърменията са малко на брой, което и обяснява дългото стоене на гърдата - бебка компенсира. Това, което мога да ти предложа, е да използваш фазите, когато бебето е в лек сън - при тях постоянно се редуват такива периоди на по-дълбок и по-лек сън, като при просъницата бебетата могат да сучат доста добре и ефективно - когато усетиш да се помръдне, да си смуче устничката, да извива устнички настрани... Така, когато храненията са по-чести, би могла да скъсиш времето на сукане до 20-30 минути. Щом малката се изнервя при намаляването на струята, можеш да прилагаш компресия (линкът е в предишния ми пост).
Бих искала да те успокоя, че е съвсем нормално вечер малката да е по-изнервена - така са огромният брой от децата - вечер идва бащата (в някои семейства и други хора), вечер са коликите, умората от деня си казва думата, а като капак бебка е гладна, защото е яла малко пъти за толкова дълго време. Така тя търси гърда хем за да се нахрани и иска това да е сега и веднага, хем да се успокои и да се гушне.
Би могла, когато си притеснена дали бебка се е нахранила, да додаваш от шише изцедена кърма с техниката, която съм пуснала като линк в предишния ми пост.

Цитат:
Сега от страх, че ще изпразня прекалено много гърдите си, и няма да има какво да яде на следващото хранене, изцеждам съвсем по малко (както казах по около 40 мл след кърмене, които и давам на следващото хранене- някой път и давам още- от резерва от нощното цедене) и се притеснявам да не би кърмата ми отново да намалее.

Предполагам, че вече си усетила, че колкото по-често се изцеждаш, толкова повече мляко ще се произвежда. Не се притеснявай, че даваш кърма от нощното цедене - тя е затова,бебка бързо ще заякне и ще суче по-кратко и по-ефективно, тогава няма да имаш нужда от добавки. Би ли могла да кажеш колко милилитра е добавката от изцедена кърма, която в момента се събира на малката за едно денонощие?
За доброто млекопроизводство обаче е важно и ти да си почиваш, затова е добре да спиш, когато и бебка спи, независимо по кое време на денонощието е.
Ти се ориентираш чудесно вече как да се справиш с предизвикателствата - не се съмнявам, че ще успееш. Чакам да пишеш!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 27, 2011 1:14 am 
фурия
Аватар

Здравейте.
На 20.12.родих второто си дете.Кърмим се за щастие.
В болницата имах само коластра,млякото тръгна на втория ден вечерта,когато си бях вече у дома.Нямам много мляко,но явно му стига засега.Сутрин гърдите ми ще се пръстнат,но ги усещам тежки за първите 2 хранения,след това особенно след 18ч не са много пълни.Храним се по режим на 3часа.Ако трябва го събуждам,но последно време той се събужда малко по-рано.Нощното хранене в 24ч го махнахме на 25тия ден.Сега като се нахрани към 21:30 до 22ч най-късно и спи до 6ч сутринта.Посред нощ понякога се размърдва,само го обръщам на другата страна и му давам бибата и пак се унася и я изплюва.Аз се радвам че го кърмя бебешока,но притесненията ми са че няма да мога да му смогвам.За 30дни е наддал 1800кг.Роди се 3800кг,сега е 5600кг.Прави ми впечатление че след 18ч не спи,само дремва,след 21ч може би благодарение на банята е уморен и заспива,но пък издържа до сутринта.Тази вечер например го храних в 21ч,но до 22:30 не заспа,търси биба,криви се,после пийна малко чай,явно съвсем го раздразних и в 22:30 му дадох да суче,но той дръпна само 3-4мин най-много и заспа.И ще спи до сутринта.Иначе го храня сутрин по около 12мин,и после малко увеличавам минутите до края на деня(на храненията) до 18мин стигаме вечер.Така се засища,според количеството кърма.Ако яде повече хълца,тежко му е,връща мляко...
Първото дете също кърмих.Пак нямах кой знае колко много мляко.Но му стигаше със сигурност.Той качваше по 1200кг на месец и беше много спокоен и спеше без никакви проблеми.
Но второто бебе е по-голямо на килограми и лакомо и незнам до кога ще смогвам.Ям ядки(бадеми),пия чай на Хип,пия прясно мляко(много ми помага),кисело мляко,храня се редовно.Това което не ми стига е сън .Немога следобед да лягам да спя,понеже сама гледам 2те си деца.И задачите за деня са достатъчно да запълнят времето ми.Сънят също помага ,но...
Пробвах да се изцеждам,предимно сутрин когато гърдите остават пълни,трудна работа.С помпа немога,на ръка става,но доколко се справям не съм сигурна.Но пък губя един час ,вместо да спя между 6ч кърмене до 9ч кърмене.Предпочетох съня.
Ами това е при мен.Дано му смогвам на бебешока.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 27, 2011 11:43 am 
любопитко
Аватар

ilito82 написа:
Здравейте.
На 20.12.родих второто си дете.Кърмим се за щастие.
В болницата имах само коластра,млякото тръгна на втория ден вечерта,когато си бях вече у дома.Нямам много мляко,но явно му стига засега.Сутрин гърдите ми ще се пръстнат,но ги усещам тежки за първите 2 хранения,след това особенно след 18ч не са много пълни.Храним се по режим на 3часа.Ако трябва го събуждам,но последно време той се събужда малко по-рано.Нощното хранене в 24ч го махнахме на 25тия ден.Сега като се нахрани към 21:30 до 22ч най-късно и спи до 6ч сутринта.Посред нощ понякога се размърдва,само го обръщам на другата страна и му давам бибата и пак се унася и я изплюва.Аз се радвам че го кърмя бебешока,но притесненията ми са че няма да мога да му смогвам.За 30дни е наддал 1800кг.Роди се 3800кг,сега е 5600кг.Прави ми впечатление че след 18ч не спи,само дремва,след 21ч може би благодарение на банята е уморен и заспива,но пък издържа до сутринта.Тази вечер например го храних в 21ч,но до 22:30 не заспа,търси биба,криви се,после пийна малко чай,явно съвсем го раздразних и в 22:30 му дадох да суче,но той дръпна само 3-4мин най-много и заспа.И ще спи до сутринта.Иначе го храня сутрин по около 12мин,и после малко увеличавам минутите до края на деня(на храненията) до 18мин стигаме вечер.Така се засища,според количеството кърма.Ако яде повече хълца,тежко му е,връща мляко...
Първото дете също кърмих.Пак нямах кой знае колко много мляко.Но му стигаше със сигурност.Той качваше по 1200кг на месец и беше много спокоен и спеше без никакви проблеми.
Но второто бебе е по-голямо на килограми и лакомо и незнам до кога ще смогвам.Ям ядки(бадеми),пия чай на Хип,пия прясно мляко(много ми помага),кисело мляко,храня се редовно.Това което не ми стига е сън .Немога следобед да лягам да спя,понеже сама гледам 2те си деца.И задачите за деня са достатъчно да запълнят времето ми.Сънят също помага ,но...
Пробвах да се изцеждам,предимно сутрин когато гърдите остават пълни,трудна работа.С помпа немога,на ръка става,но доколко се справям не съм сигурна.Но пък губя един час ,вместо да спя между 6ч кърмене до 9ч кърмене.Предпочетох съня.
Ами това е при мен.Дано му смогвам на бебешока.

Илито, честито!!! Живо, здраво, спокойно и щастливо да расте бебочето!
Не е нужно човек да има реки от мляко. Хиперлактацията също е проблем. Важно е бебето да суче достатъчно мляко. Щом малкият е наддал толкова много първият месец, защо се притесняваш дали ще му насмогнеш? Всъщност твоето мляко е причината да наддаде така. Както сама виждаш, то успява да изсуче и повече от необходимото му количество, щом връща от време на време - белег за добро твое млекопроизводство и лакомо бебе, което да се грижи нещата да продължават така.
Ако го храниш, когато е гладен, няма причина да се притесняваш дали ще му стигне. Иначе нали знаеш, че кърмата се усвоява по-бързо от АМ и затова е нормално бебето да огладнява по-рано от три часа? Твоето бебе вече не е съвсем мъничко и когато има нужда, ще си потърси да суче. Вместо да се притесняваш какво да пиеш и ядеш (достатъчно е да се храниш пълноценно) и дали да се изцеждаш, не били ти било по-лесно да включиш още едно кърмене, ако бебето го поиска?
Ти си вече с доста опит в кърменето и знаеш, че за да има кърма, трябва да има стимулация - т.е. бебе, което суче добре (като твоето) :)
Знаеш освен това, че е нормално сутрин да има повече мляко, тъй като през нощта плазмените нива на хормона пролактин са най-високи. По същата причина при всички жени относително най-малко количество мляко има следобед, това съвпада и със нормалното вечерно неразположение на всички бебета - независимо кърмени или не - повече хора вкъщи, умора от дена, всичко това се натрупва и бебето реагира по единствения начин, по който може - да плаче или да изрази неспокойствието си.
Аз не се съмнявам, че ще се справиш с кърменето и този път :thumbsup:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 28, 2011 1:16 am 
фурия
Аватар

Ехх,благодаря ти Ана2. :D Честно казано думите ти ме поуспокоиха.
Тази вечер бебока пак се посърди малко,по скоро неспа от 18ч до 21ч.Даже помислих че и кърменето в 21ч няма да му стигне и помислих за АМ,но пък той заспа.Мислех че ще спи около час от умората и след банята,и ще се събуди да яде,но ето сега е 24ч и той си спи. :D Дано така да е,да си го кърмя и да расте здрав.Благодаря отново.Всичко хубаво! :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Фев 13, 2012 5:08 pm 

записвам се да следя темата

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Мар 29, 2015 2:36 pm 
Аватар

Благодаря за съветите

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Модератор: galka2 Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]