С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Страховете на новата майка

Всички родители се страхуват за децата си. Най – доброто, което можете да...

Подготовка за кърмене преди раждането на бебето

Бременна си и се чудиш дали трябва да започнеш да подготвяш гърдите си за...

Селен - за бременност без проблеми

Все повече бъдещи майки приемат фолиева киселина като основна превенция на...

В 14:55 ч. работим най-малко

Повече служители спират работа в 14:55 часа и проверяват публикациите в...

Последно посещение: Дата и час: Сря Юли 17, 2019 7:48 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Съб Апр 03, 2010 11:23 am 
Аватар

Във връзка с кърменето на двуседмичната ми дъщеричка възникна проблем, малката много гълта въздух когато я кърмя от гърда и после почва да ми хълца,.....въпреки, че я уригвам винаги след хранене тя пак после хълца и доста се измъчва понеже това хълцане пордължава поне 20-30 минути без прекъсване......направо ми е жал за нея, защото не заспива лесно след хълцането......не знам аз ли грешно я храня, тя ли грешно засмуква????????? но хълцането е факт и чак почвам да се ядосвам, че тя се мъчи!!! Притеснявам се!
Относно водата - пробвах да и дам вода няколко пъти от шише и всеки път когато пийнеше 20-30 милилитра вода дъщеря ми повръщаше погълнатата течност! Явно стомаха и не може да преработи толкова течност /първо кърма от гърда и после вода от шише/. Явно педиатъра ни е в грешка! :? Нашия педиатър каза да и давам всеки ден 120 мл. вода??!! :roll: :roll:
Проблема с водата мисля да го реша като и я спра, но хълцането много ме притеснява!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Апр 06, 2010 3:17 pm 
бърборко

ekandeva, честита ти дъщеричка!!! :flowerpink:

До колкото съм чела хълцането не е опасно за бебето и е временно. Бебетата хълцат още преди раждането в корема на майка си и все още смисъла на хълцането не е много ясен. Притеснително е да гледаш как хълца такова малко бебе, но грешката не е в теб! :wink:
Това, което се сещам е да наблюдаваш докато суче дали устичката й прави добър вакуум с гърдата ти, за да не поглъща много въздух и често да я оригваш. Можеш, примерно, да я сложиш изправена върху гърдите си и да я поносиш така след кърмене хем да се оригне, хем да се приспи (ако те притеснява, че трудно заспива).
Ето и малко други съвети по въпроса - наблюдавай си я бебката, както и до сега и ако има нещо притеснително, което забелязваш, сподели (с нас или с педиатъра си - любител на водата :D )

http://moetobebe.net/index.php?option=c ... catid=2:o-

Големият ми син хълцаше често, когато беше бебе - дори, докато спи :wink: !

За водичката си напълно права - това количество е много голямо и ако кърмиш често най-вероятно бебка няма нужда от вода все още и си набавя от кърмата.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Апр 06, 2010 4:04 pm 
любопитко
Аватар

Здравей! Честито бебе!
Маминкаваня е напълно права - всички дечица хълцат, дори още в утробата. Знам, че това е много притеснително за теб, спомням си как бях още в родилния дом и синът ми започна на хълца ужасително, като се движеше целият. Направо се ужасих, а акушерките ми се смееха и ми казаха, че това си било нормално. Е, не се успокоих веднага, но с времето свикнах. Надявам се линкът, който Маминкаваня е дала, да ти е полезен.
Що се отнася до водата, количеството, което си написала, и на мен ми се струва доста голямо. Кърмата е течност и огромна част от нея (почти 90%) е вода, така че честото кърмене задоволява нуждите на бебето и от храна, и от вода. Затова кърмените бебета могат въобще да не пият вода, а ако им се предлага, то тя трябва да е неподсладена и тогава големи количества не биха могли да бъдат достигнати лесно. Твоето бебе има нужда от около 600-700 мл кърма за цялото денонощие, така че наистина трудно можем да си представим, че повече от 50 мл вода за денонощие няма да дойдат в повече на бебето.
При бебетата на АМ е различно, там водно-солевият баланс не е оптимален и затова там водата задължително трябва да се предлага, като разбира се бебето ще реши само в какви количества.
Ето един полезен материал по темата: http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=73979.0

Надявам се скоро притесненията ти да отшумят и да продължите на се радвате с бебка на чудесни кърмачески (и не само) мигове заедно :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Апр 06, 2010 10:42 pm 
прохождащ

Здравей и от мен.Първо трябваше да запо4на с 4ЕСТИТО БЕБ4Е,да ти е жива и здрава и много да ви радва :flowerwhite: За хълцането,докато кърмер малкия (около 20 дни,след това ми спря кърмата) също хълцаше от време на време.Но докато все още бяхме в родилно отделение и се разхълца за първи път,много се притесних и тръгнах да търся дежурната акушерка,за да я попитам на какво се дължи.Може би от нерви 4е и прекъснах купона по слу4ай нова година предната ве4ер,тя много сопнато ми каза "Не ми го носи,невиждаш ли 4е е преял,ти като преядеш какво правиш",при което отговора ми беше "спирам да ям,но по принцип непреяждам" и се върнах с малкия в стаята.Когато ни изписаха и избрахме педиатърка за малкия,тя каза 4е хълца,защото е поел въздух докато е сукал,както и на теб са ти обяснили.А за водата оба4е,педиатърката каза 4е е добре след кърмене "да се облива устата на бебето с лъжи4ка вода" така се предпазва от гъби4ни инфекции,но 100мл на ден са много за новородено,при положение 4е кърмиш малката най-малко 6 пъти в денонощието.Моето сладур4е е на 3 месеца,храни се с АМ и все пак неуспява да изпие 100мл вода на ден. :passifier:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Апр 08, 2010 11:27 am 
любопитко

Здравей, Честито бебе и от мен !
Относно водичката и на мен педиатърката ми беше казала да й давам на моята дъщеря с лъжичка няколко глътки водичка,за да се преотврати появата на гъбички. Моята дъщеря така или иначе ми връщаше и тези няколко лъжички и след време просто спрях да й давам вода. Но мисля, че 120 мл са много. Мисля, че това голямо количество вода ще намали количеството на кърмата ти, тъй като малката ще суче по-малко, защото ще си запълва коремчето с водичка. Така че бих те посъветвала и аз, както виждам и ти си решила да спреш водата. Според някои препоръки на кърмено бебе може да не се дава вода изобщо. Ако е само на кърма! Успех в кърменето :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ]  Модератор: galka2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]