С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

5 незаменими правила за приспиване на плачещи новородени

Всички сме чели и чували, че майките умеят да различават плача на бебетата –...

Коледен екшън план за заети майки

Денят е малък и за нищо не ми стига, а идват и празници! Как да се справя с...

Коледни звезди от картон от кашон

Ето и моята коледна идея: коледни звезди от картон от кашон. Изрежи звездите по...

Детски подарък според зодията

Ако ви предстои да купувате детски подарък и не сте решили, какво да купите, то...

Последно посещение: Дата и час: Вто Дек 10, 2019 1:33 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Апр 08, 2010 1:41 pm 
Аватар

не помагат:боза, овесени ядки,течности.Помощ!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Апр 08, 2010 3:55 pm 
любопитко

Здравей, бих те посъветвала да кърмиш по-често, както и след всяко кърмене да изцеждаш гърдите, дори да има 5 мл. Така ще увеличиш количеството кърма, което произвеждат гърдите. Правилото е, че колкото по-голямо е търсенето, толково по-голямо е предлагането. Аз имах същият проблем и за около една седмица си увеличих количеството кърма, така че да несе налага даване на добавка. Виж и тези теми:

http://www.moetodete.bg/forum/viewtopic.php?t=3820
http://www.moetodete.bg/forum/viewtopic.php?t=3801
http://www.moetodete.bg/forum/viewtopic.php?t=3802

Успех и ако имаш въпроси питай пак. С радост ще ти помогна :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Апр 08, 2010 10:12 pm 
Аватар

Много благодаря! Ще опитам отново с изцеждане - вече пробвах, но отново ще действам така. Изчетох доста неща по проблема още след като се прибрахме от болницата и се опитвам да прилагам различните методи, но засега нямам особен успех. Съотношението кърма - АМ е 1:2 - за съжаление. Лошото е,че тя вече знае,че от шишето получава това, което иска много по-лесно и го предпочита. Суче добре в първите 5 минути от всяка гърда и това е. Но ще положа отново последни усилия.БЛАГОДАРЯ ЗА ОТГОВОРА!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Апр 08, 2010 10:41 pm 
любопитко

Renel написа:
Много благодаря! Ще опитам отново с изцеждане - вече пробвах, но отново ще действам така. Изчетох доста неща по проблема още след като се прибрахме от болницата и се опитвам да прилагам различните методи, но засега нямам особен успех. Съотношението кърма - АМ е 1:2 - за съжаление. Лошото е,че тя вече знае,че от шишето получава това, което иска много по-лесно и го предпочита. Суче добре в първите 5 минути от всяка гърда и това е. Но ще положа отново последни усилия.БЛАГОДАРЯ ЗА ОТГОВОРА!

Здравей, да ти разкажа по-подробно аз как успях да се справя. Първо слагах малката на гърдата по-често, не на 3 часа ами на около 2 часа, а може и по-често. Нали знаеш, че бебето засмуква много по-добре от помпата :) И така на около два часа тя на гърдата и след нея аз продължавах с помпата. Почти на половин час се цедях. и така около седмица. единствената пауза за 1 час беше, за да я издева на разходка. тогава беше студено и излизахме за малко още беше зима, а тя беше на 4 месеца. И така вкъщи мъжът ми имаше чувството, че помпата е станала естествено продължение на гърдите ми. Преживях много тежко първото АМ, което й дадох на малката. Плачех докато го приготвях в кухнята и после дадох на мъжа ми да й го даде. Но за мое щастие нещата се оправиха и отново минахме само на кърма. Опитай да я слагаш по-често на гърдата и да видиш дали ще пие после по-малко АМ. А относно шишето и, че е по-лесно така е и бебетата го научават бързо, но тъй като аз раждах секцио и кърмата ми слезе на третият ден малката вече беше пила от шише и мислех, че ще имаме проблем с това, но нямахме. Така че всичко е относително. Може като я слагаш по-често на гърдата да започне и тя да се труди, за да постигнете заедно целта си :) Имам впредвид, че за нея също е удовоствие да я кърмиш и да е близо до теб и като я слагаш по-често може да ,,забрави", че от шишето е по-лесно. Успех! И пак пиши какво става :D А забравих да ти кажа, не е само течности и боза, а това за ядките мисля, че няма много полза, поне при мен нямаше. Това, което аз бих те посъветвала е да пиеш повече вода задължително, но и да си вземеш чай за кърмачки на Хипп например. Приятен е на вкус и има ефект от него. Друго важно е да се храниш и то не с нещо набързо на крак като сандвичи, а със супички и много плодове, зеленчуци. Това е, което засега се сещам. Приятна вечер! :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Апр 09, 2010 10:49 am 
любопитко
Аватар

Здравей! Анжелина ти е отговорила на голяма част от въпросите и се надявам, че съветите й са ти били от полза.
Би ли могла да разкажеш малко повече за нещата при вас - на колко е бебето, кога засука, само на кърма ли сте, ако не - колко добавка даваш; колко кърмения имате за денонощие, кърмите ли се нощем и т.н. - тоест разкажи повече за цялостната история и организация на кърменето при вас.
Ядките и течностите имат своята роля за лактацията, но при всички положения най-важно е бебето да суче достатъчно често, както вече е споменато по-нагоре. Това означава първите два месеца да има 8-12 кърмения в денонощие.
Много важно за кърменето е правилното поставяне на бебето на гърдата. Така то ще се чувства добре и ще му е по-лесно, а ти ще бъдеш предпазена от разранявания. Бебето трябва да е на нивото на гърдите ти, коремчето му да е долепено до твоя корем, да можеш да виждаш ушичките му, а не очите. Тогава поглаждаш горната устна със зърното на гърдата, за да може то да отвори устата си възможно най-широко и пъхаш гърдата възможно най-навътре в устата му, за да може да бъде обхванато не само зърното, но и ареолата. Важно е да следиш бебето да суче ефективно, а не просто да те дъвче - можеш да усетиш това по движението на челюстта под ухото.
След кърмене наистина би могла да се изцеждаш, но ако бебето суче ефективно, това няма да е задължително. Самото изцеждане може да е с помпа или ръчно.
Има и някои билки, които помагат за повече мляко, като например фенугрийк.
Ето ти някои материали по темата. Пиши! :D
http://www.bg-mamma.com/articles/full/403 - за позиционирането
http://xedra.wordpress.com/about/qa1/co ... comment-40 - за храните и кърменето
http://xedra.wordpress.com/2009/05/09/handexpression/ - за цеденето на ръка
http://xedra.wordpress.com/2009/08/27/breastpump/ - за цеденето с помпа
http://atwins.wordpress.com/ - за фенугрийка
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=8057 - билки и кърмене

Успех!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 12, 2010 8:32 am 
Аватар

Бебка е на 2 месеца и се справя чудесно с техниката на кърмене, дори като беше по-малка сучеше още по-добре. Няма да открия топлата вода като кажа,че дохранването е крачка към отбиването. С всеки изминал ден кърменен става все по-трудно. Изчела съм много материали по темата, опитвам се да ги прилагам,но за сега ... Трябва да си призная,че трябва да променя хранителните си навици - предпочитам по-сухата храна и май- наистина хапвам набързо,защото заниманията с бебето, гладенето, прането и не на последно място разходките чакат само мен и затова. Не се оправдавам, ще положа усилия в тази посока.Ще продължавам да се боря! Все пак,че въобще имам някакво количество кърма го отчитам като постижение,защото баткото,който вече е на 11 години изобщо не е кърмен. Не по липса на желание, а поради липса на кърма, дори в минимални количества. Така,че благодарна съм и на това положение. Благодаря за съветите, ако има промяна ще пиша отново! :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 12, 2010 10:32 am 
любопитко
Аватар

Здравей пак! Аз отново бих искала да попитам - каква е организацията на вашето кърмене? Каква е честотата на кърменията ви за денонощие и колко добавка даваш.
Аз от своите наблюдения на консултант по кърмене, който често ходи на домашни посещения при майките и отблизо наблюдава как кърменето се случва при различните жени, не бих казала, че добавката сама по себе си е път към отбиването. Често тя е временен помощник, защото изключително важно е едно бебе да се храни.
В голяма част от случаите постепенно добавката може да се намалява и кърменето да има по-голям дял в храненето на детето, често се премахва напълно с времето.
Много е трудно, че няма кой да ти помага в домакинството. Разбирам те напълно, защото аз самата съм била без особена помощ - само мъжът ми можеше от време на време вечер да ме замести. Все пак аз бих те посъветвала да се опиташ да си спестиш някои домакински задължения, ако е възможно, и да почиваш, когато бебето спи. Що се отнася до излизането навън, това не винаги е пречка за кърменето. Една голяма пелена би могла напълно да закрие от погледа на хората това, което се случва.
Бих те посъветвала да прилагаш следната схема - да храниш по-често от гърда - на два-три часа, след това да изцеждаш поне пет минути, дори да ти се струва, че нищо не излиза (по този начин стимулираш производството) и изцедената кърма да използваш като добавка на следващото хранене. Ако не е достатъчно количество, можеш да додадеш и АМ.
За да може да се запази сукателният рефлекс е добре добавката от шише да бъде давана по този начин: http://xedra.wordpress.com/2009/10/29/bottlefeeding-2/
Изцедената кърма може да стои на стайна температура поне няколко часа, би могла да я слагаш и в хладилника, а след това да я затоплиш на водна баня. Ето инфо за изцедената кърма тук: http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=156629.0
Пиши какво мислиш за една такава схема и дали тя ти се вижда възможна. И поздравления за борбеността :)
Целувки на бебчето!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 12, 2010 10:57 am 
Аватар

Много ти благодаря, Ана2! Линка за сайта,който си ми предоставила е страхотен - отворих го съвсем за малко и веднага зърнах много полезни неща. Това ще е моето четиво за следващите няколко дни! В цифри организацията ни е следната: брой хранения - 7; количество изцедена кърма и от двете гърди 50 мл. - количество изцедена кърма при чувство на нормално напрежение на гърдите. Добавка - от 70 до 90 мл. на хранене. Много рядко 60 мл. когато е прескочила повече от 1 час за хранене и се е посъбрала повече кърма. Вода - 60-70 мл. на 24 часа. В общи линии е това. Отново много благодаря за ангажираността ! Отново ще пиша! :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Апр 13, 2010 10:21 pm 
любопитко
Аватар

Renel написа:
Много ти благодаря, Ана2! Линка за сайта,който си ми предоставила е страхотен - отворих го съвсем за малко и веднага зърнах много полезни неща. Това ще е моето четиво за следващите няколко дни! В цифри организацията ни е следната: брой хранения - 7; количество изцедена кърма и от двете гърди 50 мл. - количество изцедена кърма при чувство на нормално напрежение на гърдите. Добавка - от 70 до 90 мл. на хранене. Много рядко 60 мл. когато е прескочила повече от 1 час за хранене и се е посъбрала повече кърма. Вода - 60-70 мл. на 24 часа. В общи линии е това. Отново много благодаря за ангажираността ! Отново ще пиша! :)

Здравей! Радвам се, че линкът ти е харесал!
Да разбирам ли, че бебето се храни с изцедена кърма или изцедената кърма е 50 мл след кърменето?
Какво мислиш за включването на поне още едно кърмене, за да може гърдите да се стимулират повече, така че количеството добавка за цял ден ще намалее... ще те затрудня ли, ако ми опишеш в какви часове горе-долу са тези кърмения в рамките на денонощието?
Бих те посъветвала предлаганата вода да е неподсладена, ако случайно й слагаш захар, за да не приема бебето излишни вредни калории вместо в пъти по-полезното мляко.
Пиши! И целувки на бебка!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Апр 14, 2010 11:22 am 
любопитко

Здравей Renel, доколкото разбирам бебката се храни с изцедена кърма 50 мл и после с АМ. Опитахте ли да я слагаш по-често на гърдата? Например през два часа. Ако искаш опитай да се цедиш по-често, това също на мен ми помогна, въпреки че бебето по-добре се справя от помпата :D Хапваш ли си повече плодове и зеленчуци? Видях, че си писала, че трябва да си промениш хранителните навици, защото пред почиташ суха храна. И аз бях така и това беше причината да имам проблем с кърмата. Поздравявам те за борбеността и желанието да кърмиш. Много майки в твоята ситуация биха се отказали. Да гушнеш бебка от мен и успех :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Апр 14, 2010 12:38 pm 
Аватар

Много ви благодаря за оказаната подкрепа! Ще се съобразя с всичките съвети и отново ще пиша, но за момента нямаше как да остана безучастна към това топло отношение от ваша страна! Амбицирахте ме още повече и ще продължа борбата! БЛАГОДАРЯ! : :flowerpink:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Апр 14, 2010 3:59 pm 
любопитко

Renel написа:
Много ви благодаря за оказаната подкрепа! Ще се съобразя с всичките съвети и отново ще пиша, но за момента нямаше как да остана безучастна към това топло отношение от ваша страна! Амбицирахте ме още повече и ще продължа борбата! БЛАГОДАРЯ! : :flowerpink:

:love12: Няма защо да ни благодариш! Нали затова е форума да си помагаме. Аз когато бях в твоето положение майки в интернет много ми помогнаха и сега с радост и аз помагам, доколкото мога :D Радвам се, че си се амбицирала още повече :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 10, 2011 5:21 pm 

здравейте, моят проблем е следният.
Моята дъщеричка вече е на 40 дни, но нещата с кърменето от самото начало не тръгнаха добре. Родих секцио и в родилния дом не ми даваха да кърмя защото ми вливаха антибиотици и флажил. Така че първите 3-4 дни беше на шише (с много голяма дупка). По принцип имам проблемни гърди (и с първото дете беше така). Малки са, но с много (поне според докторите) кърма. Първите две седмици се изцеждах денонощно, а те все стояха на камък. Слагах бебето непрекъснато на гърдите си, но тя спеше много продължително и на гърдите би продължаваше да спи. Всякакви опити да я събудя бяха неуспешни. не знам, какво сучеше, но минути след като я сложех в леглото се събуждаше и плачеше. Реших, че не може да суче от мен и я дохранвах с кърма от шише, само като усетеше шишето, очичките й се отваряха и го изпиваше. После кърмата ми понамаля, аз все додавах с шише и в един моемнт се оказа, че тя не умее да суче от мен. Захапва само зърното, дърпа, дърпа, но като не й пуска, почва да нервничи, да се дърпа и да плаче. Всичките ми опити да я приуча отново да суче се оказаха безуспешни. Сега сме по схемата аз се цедя и й давам от шише. Средно успявам да изцедя между 60-100 мл., което, ако ядеше от мен, пак щеше да е недостатъчно за 1 хранене и пак щях да й додавам с шише. Сега само веднъж на ден и давам АМ. Другият проблем от самото начало е, че се храним на много различни интервали. Като заспи, може да спи по 3-4 часа и, както казах, няма смисъл да я будя, защото така или иначе не се събужда. Така че се получава интервал от 5 часа. В късния следобед пък не може да заспи, та чак до 2-3 часа през нощта и се храним през 2 часа. Въпросът ми е. Мога ли по някакъв начин да "поправя" нещата и да я науча как се суче от гърдите ми. Хем ми е криво от "неестествената" ситуация, хем ми отнема страшно много време. Не успявам да се цедя "под час", защото през деня съм сама с нея и често се случва, че точно когато трябва да се цедя, тя реве, нервна е, трябва да я преобувам и т. н., и минава доста време. Имам голямо желание да я кърмя, защото наистина няма нищо по- добро от майчиното мляко.[/b]

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 24, 2011 11:05 am 
любопитко
Аватар

petjadask написа:
здравейте, моят проблем е следният.
Моята дъщеричка вече е на 40 дни, но нещата с кърменето от самото начало не тръгнаха добре. Родих секцио и в родилния дом не ми даваха да кърмя защото ми вливаха антибиотици и флажил. Така че първите 3-4 дни беше на шише (с много голяма дупка). По принцип имам проблемни гърди (и с първото дете беше така). Малки са, но с много (поне според докторите) кърма. Първите две седмици се изцеждах денонощно, а те все стояха на камък. Слагах бебето непрекъснато на гърдите си, но тя спеше много продължително и на гърдите би продължаваше да спи. Всякакви опити да я събудя бяха неуспешни. не знам, какво сучеше, но минути след като я сложех в леглото се събуждаше и плачеше. Реших, че не може да суче от мен и я дохранвах с кърма от шише, само като усетеше шишето, очичките й се отваряха и го изпиваше. После кърмата ми понамаля, аз все додавах с шише и в един моемнт се оказа, че тя не умее да суче от мен. Захапва само зърното, дърпа, дърпа, но като не й пуска, почва да нервничи, да се дърпа и да плаче. Всичките ми опити да я приуча отново да суче се оказаха безуспешни. Сега сме по схемата аз се цедя и й давам от шише. Средно успявам да изцедя между 60-100 мл., което, ако ядеше от мен, пак щеше да е недостатъчно за 1 хранене и пак щях да й додавам с шише. Сега само веднъж на ден и давам АМ. Другият проблем от самото начало е, че се храним на много различни интервали. Като заспи, може да спи по 3-4 часа и, както казах, няма смисъл да я будя, защото така или иначе не се събужда. Така че се получава интервал от 5 часа. В късния следобед пък не може да заспи, та чак до 2-3 часа през нощта и се храним през 2 часа. Въпросът ми е. Мога ли по някакъв начин да "поправя" нещата и да я науча как се суче от гърдите ми. Хем ми е криво от "неестествената" ситуация, хем ми отнема страшно много време. Не успявам да се цедя "под час", защото през деня съм сама с нея и често се случва, че точно когато трябва да се цедя, тя реве, нервна е, трябва да я преобувам и т. н., и минава доста време. Имам голямо желание да я кърмя, защото наистина няма нищо по- добро от майчиното мляко.[/b]

Здравей, Петя! Съжалявам, че толкова късно виждам поста ти. Надявам се да не е късно.
Първото, което мога да те посъветвам, е да погледнеш тук: http://www.podkrepazakarmene.com/konsultanti.html и ако виждаш консултант, който е от твоя град, да звъннеш на него. Консултантите по кърмене са майки, кърмили успешно и минали специално обучение, те могат на място да видят какви могат да сапроблемите при вас и да ги отстранят лесно.
Искам и да те поздравя за решението да кърмиш в една трудна за теб ситуация, започнала по не най-добрия начин. В същото време много деца са хранени в болницата от шише и има начини да се върнат на гърда, но трябва да се въоръжиш с търпение. Чудеса прави контактът кожа до кожа - двамата е добре да сте голи, бебето да не е зверски гладно, гушни го, постави го между гърдите си и просто го гушкай. Постепенно то би трябвало да потърси гърдите ти и да се опита да засуче. Не го насилвай - остави го да изследва гърдата и дори да не суче, да прояви интерес.
Когато бебето вече се заинтересува от гърдата, би могла да се опиташ да коригираш позата. Бебето трябва да е на нивото на гърдите ти, затова можеш да използваш възглавница, за да го повдигнеш. Коремчето да сочи твоя корем. Подразни със зърното горната устна, така че бебето да отвори максимално широко устата си и бързо го придърпай към тебе, така че да захапе голяма част от ареолата (тъмния кръг около зърното). Когато бебето суче, челюстта под ушичките се движи:http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=45914.0.
Ако гърдите ти са прекалено препълнени, може да е проблем за бебето да засуче - ще тече твърде много мляко - тогава е добре да изцедиш съвсем малко преди хранене, така че да омекнат.
Има и друг вариант - бебето да е свикнало на твърде силна струя и да се дразни от намаляването й, да не иска да полага усилия. Тогава можем да му помогнем, като приложим компресия: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3683
Другото, за което искам да ти кажа, е, че количествата кърма, които изцеждаш, са чудесни. Бебето, когато суче, винаги изсуква повече, отколкото ти можеш да изцедиш. Количества от 60 - 100 мл са прекрасни - още повече, че нормално бебетата през първия месец и половина трябва да сучат поне 8 пъти в денонощието. Освен това е чудесно за лактацията (за съжаление не и за съня ти), че се храните нощем - през нощта плазмените нива на хормона пролактин са най-високи и нощното сукане води до повече мляко. Затова те съветвам да лягаш и почиваш, когато бебето има най-дългия си сън.
Би ли могла да направиш една схема колко пъти и по колко милилитра кърма хапва бебето за 24 часа? Така ще си наясно доколко твоето мляко е достатъчно и дали имате достатъчните количества от 8-12 кърмения. Имай предвид, че бебето има нужда от 150-200 мл мляко на килограм тегло за 24 часа - ако тежи 4 кг, това е 650 - 800 мл. за денонощие.
Освен това е важно дали даваш допълнителни количества вода и други течности и по колко. Какво е количеството на АМ в момента?
Тъй като в момента се храните с шише, докато минете на гърда, би могла да ползваш следния начин за хранене с шише за запазване на уменията за сукане: http://xedra.wordpress.com/2009/10/29/bottlefeeding-2/
Надявам се да съм ти била полезна. Ако имаш въпроси, пиши!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 24, 2011 10:25 pm 

Ана2, благодаря за изчерпателния отговор. Да, за тези дни се случиха някои промени. Успях да се свържа с консултант по кърменето в Хасково и съм много доволна от срещата ни. Явно продължителните ми усилия все пак са дали някакъв резултат. Консултантката ме успокои, че бебето засуква добре и е запазило сукателния си рефлекс. От няколко дена (от петък, 21.01) пробвам да я храня предимно на гърда. Не я оставям да спи колкото иска, а я будя, така че да не е много изгладняла. По принцип не се дърпа от гърдата, храним се доста продължително около 45 мин и повече и от двете гърди, но по някое време почва да се дърпа и да нервничи, макар че според мен има още мляко. След кърмене изцеждам около 20-40 мл. (зависи дали ще се отпуши някой трудно течащ канал- дясната ми гърда си остана донякъде проблемна и има доста уплътнения) Сутрин и на обяд не я дохранвам, но от следобеда започвам да й давам кърма и от шише, защото имам чувството, че не се нахранва (коремчето й не е издуто както когато я хранех само с шише, а стои доста плоско, пък и мрънка.) Така че пак съм пред дилемата да й давам ли от шише (страх ме е да не би да спре да суче), да се изцеждам ли, как и колко да се изцеждам. Когато се изцеждах напълно, за да й давам с шише, се цедях доста редовно и продължително, за да събера необходимото за едно хранене. Ставах и нощем (сега също), което доста нарушава съня ми и честно казано се чувствам много уморена. Сега от страх, че ще изпразня прекалено много гърдите си, и няма да има какво да яде на следващото хранене, изцеждам съвсем по малко (както казах по около 40 мл след кърмене, които и давам на следващото хранене- някой път и давам още- от резерва от нощното цедене) и се притеснявам да не би кърмата ми отново да намалее. Относно броя хранения- до осем изобщо не можем да ги докараме, дори до 7. Проблемът е, че тя през деня спи много. Всъщност заспива сутрин към 3 ч и спи докъм 9-10, яде, пак заспива до към 14-14.30, така че имаме един доста продължителен период с 2 до 3 хранения, след около 19 ч. престава да спи и се храним по на честичко. От петък обаче пробвам да я будя, така че се храним на интервали от по 3-4 часа, така че пак се получават около 6 хранения. При положение, че се храним около час, а искам (или трябда да яде през 2 часа) се получава, че трябва да спи не повече от час до следващото хранене, което ми се вижда доста малко. В общи линии така стоят нещата за момента. Пак съм със своите притеснения- главно дали успява да се нахрани от мен, трябва ли да й додавам от шише и дали това пак няма да я отбие. И разбира се-как и колко да се цедя (хем да не я оставям гладна, хем да запазя коричеството кърма и дай боже да го увелича). Относно АМ. От известно време не й давам. След като почнах да се изцеждам по- интензивно (а пък тя да яде по- на рядко) кърмата се оказа достатъчна. Много ме е страх да не би да почне да спада на тегло, вместо да качва, като й наруших начина на хранене и се опитвам да променя дневния й режим. Надявам се, че дадох подробна картина на начина ни на хранене и ще се радвам, ако ми помогнете със съвет. както казва консултантката- всичко е въпрос на организация, но на мен за съжаление трудно ми се удава точно това. Предварително благодаря за подкрепата и помощта.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Модератор: galka2 Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]