С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

От какво може да се скъси шийката на матката?

От какво може да се скъси шийката на матката и възможно ли e това да стане за...

Eстествено раждане след цезарово сечение

Най-вероятно вече си чувала репликата „Веднъж секцио – винаги секцио“. Но не...

Стилна бременна през есента - 50 модни идеи

Стилна бременна през есента - как да се чувствате модерни, красиви и да ви е...

Главоболие по време на бременност

Няма приятна болка. Но главоболието по време на бременност трябва да бъде...

Последно посещение: Дата и час: Пон Окт 21, 2019 8:39 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 160 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Апр 18, 2010 10:17 pm 

Благодаря и на мен ще са ми полезни линковете :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие: Кърмене
МнениеПубликувано на: Пон Апр 19, 2010 4:56 pm 
Аватар

Здравейте мамита,
прочетох с какво вълнение всички споделяте колко дълго кърмите дечицата си. Аз моето мъниче го кърмя малко повече от шест месеца. Но имам малък проблем с лактацията. Има дни, когато имам много малко кърма, а си почивам и се храня, гледам също да пия най-малко 1.5 литра вода на ден. Можете ли да ми дадете съвети как увелича лактацията, защото и аз искам да продължавам да кърмя дребчо.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие: Re: Кърмене
МнениеПубликувано на: Пон Апр 19, 2010 7:37 pm 
любопитко

RumiPet написа:
Здравейте мамита,
прочетох с какво вълнение всички споделяте колко дълго кърмите дечицата си. Аз моето мъниче го кърмя малко повече от шест месеца. Но имам малък проблем с лактацията. Има дни, когато имам много малко кърма, а си почивам и се храня, гледам също да пия най-малко 1.5 литра вода на ден. Можете ли да ми дадете съвети как увелича лактацията, защото и аз искам да продължавам да кърмя дребчо.

Здравей, аз също имах проблем с кърмата по едно време и затова се сещам да те питам какво си хапваш. Трябва да ядеш повече супички, плодове, зеленчуци, а не сандвичи бързо на крак. поне аз така бях започнала да правя и за няколко дни много ми намаля кърмата. После започнах да си хапвам това, което ти казах и на теб, също като теб пиех 1,5 л. вода и си купих чай за увеличаване на кърмата на Хипп. Има и български, но вкусът му не ми хареса изобщо, а и трябваше да се вари, а този на Хипп е на гранулки и се разтваря в преварена вода. Аз така или иначе преварявах за бебката, така че не ме затрудняваше. Резултатът е, че сега тя е на две годинки и пет месеца, а още я кърмя сутрин и вечер :D

Друго нещо, което би ти помогнало да увеличиш кърмата е да кърмиш по-често.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 19, 2010 9:11 pm 
Аватар

Здравей andjelina27!
Хапвам си главно супички и домашно приготвени ястия. Избягвам да се храня навън, но когато излезем на разходка и това се случва. И аз го кърмя постоянно. Принципно сме само на кърма, просто му давам и по малко пюренце, за да свиква с новите вкусове и да разбера какви предпочитания има. Но има някои дни, като например вчера вечерта, два часа преди да го къпя нямах почти никаква кърма и се наложи да изяде цяло пюре :sad: Преди да заспи му дадох да изсуче каквото се беше събрало. Малко съм притеснена за това, че нямам кърма, а ми се иска поне до годинката да си го кърмя, а не да му давам адаптирани млека. До колко често трябва да се цедя, за да има повече мляко? А като си спомня в началото какво беше, изцеждах по повече от 200 мл кърма на три часа и бебо беше много доволен.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Апр 20, 2010 10:31 am 
любопитко

ЗдравейRumiPet, това че си хапваш домашна храна е много хубаво, гледай и повече плодове и зеленчуци да ядеш. Не е лошо и такъв чай да си вземеш, за който ти писах в предишният си пост. Не върши чудеса, но помага. :D Иначе и аз като теб вечер нямах кърма и се цедях, за да знавм колко мляко е изпила бебка. На въпроса ти колко често да се цедиш ще ти оотговоря, че когато разбрах една вечер, че нямам кърма, започнах да се цедя след всяко кърмене. това увеличава Количеството кърма, дори и да цедиш по 5 мл след кърмене от двете гърди пак помага. Хем стимулираш лактацията, хем си събираш мляко за вечерта. На мен ми се случи, когато Анджи беше на почти пет месеца. И една вечер просто нямах никаква кърма. От сутринта започнах да я кърмя през два часа и след всяко кърмене се изцеждах. Даже се цедях през 1 час. Хапвах си повече, пиех вода и плодове и зеленчуци хапвах повечко. Два пъти на ден пиех и чаят на Хипп. И така за около седмица отново бяхме само на кърма. А да ти кажа незнам дали знаеш, но има периоди на бърз растеж мисля че така се казваха. Те са около 3- ти месец, после 6-ти месец. Период на интензивен растеж и бебето за определен период се нуждае от повече кърма, но не всяка майка има в повече кърма до 6-тия месец. Количеството на кърмата горе долу до към третият, четвъртият месец се урегулира и вече не цедиш толкова много след кърмене и в тези периоди на интензивен растеж много майки се сблъскват с твоя проблем.
Надявам се да съм ти била полезна. Ако има и друго питай. С радост ще ти отговоря :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Апр 21, 2010 3:03 pm 
бърборко

RumiPet, чудесно е че се кърмите и желаете това да продължи!
Как установихте, че е намаляла кърмата - изцеждате след кърмене или нещо в поведението на детето ви притеснява?
Колко кърмения на ден имате, кърмите ли нощем?
Имате ли вече месечен цикъл (при някои жени кърмата намалява по време на менструация)?
За намаляване на количеството може да има много причини, затова така разпитвам :oops: , а установите ли причината по-лесно ще намерите и решението. :wink:
Възможно е и просто нуждите на детето да са нарастнали. Как захранвате и с какво, харесва ли детето новата храна, проявява ли интерес и колко хапва като количество?
Надявам се пак да пишете и да споделите, а до тогава - "спокойствие и само спокойствие". :D :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Апр 22, 2010 12:02 am 
фурия
Аватар

Наистина, за да се реши проблемът, както казва Ванчето, на първо място трябва да се установи причината, а тя е нещо доста индивидуално.
Ако искаш хвърли око на този материал, описващ "Лактационните кризи", може да ти даде някакви насоки: http://www.moetodete.bg/forum/viewtopic.php?t=3375

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 22, 2010 9:52 am 
Аватар

Здравейте момичета!
Благодаря ви за полезната информация, която ми предоставихте.
При мен ситуацията е следната :
1. количеството кърма, което изцеждам от двете гърди след хранене е не повече от 40 мл
2. да, месечният ми цикъл е налице, но е непостоянен. Откакто родих малкия, а това беше на 30.09.2009, първо един месец се чистих след раждането, след това беше налице месец ноември за 10 дни, и след това чак месец февруари и сега април. Аз по принцип месец януари имах малък проблем с лактацията на двете гърди - дясната даваше повече от лявата. И сега е така :( Дори малко ме притеснява видимата разлика между тях. Надявам се след време това да не се забелязва. Имали ли сте такъв проблем, и ако да как сте го решили?
3. детето го кърмя на поискване, той никога не е имал режим. Вечер след банята е последното кърмене и заспива. През нощта не се кърмим. Сутрин се събужда към шест часа и тогава е първото кърмене за деня. От няколко дни насам се пробужда посред нощ и му давам малко да посуче, за да се успокои.
4. от около месец и половина го захранвам с пюренца на Hipp, като му давам едно пюре за целия ден. Разделям му го на две, едната половина се дава на обяд, а другата над вечер. От вчера пробваме и кашата с елда и круша на Humana. Харесват му, мръщи се само на плодовите пюрета, явно му идват киселички. Като цяло си хапва главно кърма. Не мога да преценя колко пъти пишка на ден, но за целия ден сменяме около пет памперса най-много като изключа този от през нощта. Не дохранвам детето с адаптирано мляко.
И така, това е ситуацията при мен. Незнам и не мога да разбера на какво се дължи всичко, но предполагам няма място за притеснения.
Благодаря ви още веднъж за отзивчивостта!
Слънчев ден!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Апр 22, 2010 10:48 am 
бърборко

Здравей отново, RumiPet, много хубаво си обяснила всичко и както сама си предположила - "няма място за притеснения"! Справяте се страхотно с малкия!
Най-вероятно това, че преди си изцеждала повече количество кърма в първите дни и месеци ти е дало повод да мислиш, че сегашните 40мл. са знак, че намалява кърмата - мисля, че просто производството се е регулирало вече според нуждите на детето, а това количество оставащо след кърмене в гърдите никак не е малко.
Ако искаш можеш да вмъкнеш още едно кърмене, да суче по-дълго и от двете гърди всеки път или по-често. Просто продължавате в същия дух - все така наблюдателна и внимателна към нуждите на детето, както разбирам и от начина , по който се захранвате. :wink:

При повечето жени едната гърда е по-производителна и по-голяма от другата - нормално е! (Моята лява е "ударничката на мандрата", а мъжа ми си ги е кръстил "малка" и "голямка" :lol: , разликата вече не е толкова видима - изпод сутиена само аз си ги знам, а за кърменето не е било от голямо значение - просто по-често пробутвах "малка", за да я "разработвам", особено с първото дете :lol: )

Всичко най-най на всички и много разходки на припек! :lol:
Мойта голяяяяяяма щерка се лепна за "малка" - ей, да не ме види да сядам на компа това дете!
Пожелавам на всички да достигнат до този смешен момент, в който детето само си избира от коя гърда да суче - дадеш му ти едната, посуче, дръпне се и каже: "Искам д'угата!" :lol: :lol: (някои деца го усвояват тоя номер преди да проговорят или проходят и са много смешни с нечленоразделните си маймунски възклицания по тоя въпрос.) :lol: :lol: :lol:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юни 12, 2010 11:44 am 
бърборко

Кати:" Мамо, ти имаш две гъъди (гърди)?"
Аз:"Защо, колко искаш да имам?"
Кати: "Ами, искам да имаш тъи (три) и да си ги туткам (суча) и тъите!" :lol:

Кати и Криси си говорят и той и обяснява нещо за някакво бебе, което е малко, затова пие мляко от майка си и тя му казва:" Ами аз съм гояма и састо пия мияко от майка си!" :wink: :D

Останаха ли кърмачки тъдява или сама да си приказвам? :lol:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 14, 2010 4:44 pm 
Аватар

Привет Ваня!
Аз да се похваля още кърмя Преслав и както наблюдавам на него все още му харесва. Кърмя го сутрин и вечер. Той обича много вечер, защото се успокоява преди да заспи, а и това му помага по-лесно да се унесе. От извесно време имаме малък проблем със зъбчетата - хапе ме и не се усеща как причинява болка :?

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юни 26, 2010 10:29 pm 
прохождащ
Аватар

maminkavania написа:
Само през нощта ли проявява такава привързаност?
Разбираемо е да си уморена и отегчена от това положение. Успяваш ли да спиш?

Понеже дъщеря ми също я оставих сама да се откаже, се учудих, че и след годинката ме търсеше за сукане често.
През нощта се будеше най-малко по два пъти и скоро установих, че не е от глад, а посуквайки по-лесно заспива отново, тоест, че съм "биберон" :D
Нейното легло е до нашето. Събужда се през нощта, изправя се и ме търси сънена. Аз се надигам, вземам я при мен и й давам да суче. Като видя, че се унася, леко си измъквам гърдата от устата й и ако е заспала дълбоко я местя обратно в нейното легло. Доста често, обаче съм била толкова сънена и аз, че просто съм заспивала и така до сутринта спяхме гушнати. Когато стана на 2 годинки установих, че вече не се буди през нощта нито веднъж и се изненадах, защото вече бях свикнала с тоя ритъм.
Помня, че и големият ми син така се будеше, посукваше, пускаше гърдата, но не и мен - държеше ме с ръчичка и се будеше, ако усетеше, че се опитвам да се преместя или да преместя него.
Има деца, които просто трудно преминават през фазите на съня и ако са свикнали да заспиват сучейки, отново търсят същия начин да се приспят. Понякога помага, ако им се даде да гушкат нещо - играчка, одеалце, понякога може и биберон да им се даде да посучат малко или шише с вода (ако наистина не става дума за будене от глад), едно време малкия ми син пък се успокояваше, ако татко му в просъница запее "Аз съм Сънчо" :lol: , а други просто не признават друго освен вкусната си майка :lol: :lol: :lol:

При всички положения, колкото и дълго да ни се вижда в момента, всъщност всички неща в бебешкия живот са временни...Всяка промяна в живота ни с бебето ни се струва огромна, важна, даже се притесняваме от времето (примерно колко дълго може едно дете да иска да суче), но когато сме изминали пътя и погледнем назад се оказва, че е минал само миг и ни се иска да сме били спокойни да го изживеем и да му се насладим...поне с мен е така.

Поради това, че давах на дъщеря ми да суче, когато поиска и има нужда, срещнах различни отношения и мнения на хора, за които това е необичайно и си дадох сметка колко много чувство на вина се вменява на децата, ако те са по-различни, ако не правят нещо като другите или колкото другите деца...Видях как това е насаждано от нашите майки и в нашите глави:"Не прави така, защото ще ти се смеят децата!", "Я, се засрами - вече си голям!" или "Не можеш това или онова, защото си малък!"...Едно дете няма свободата да бъде себе си и да се развива според своя си ритъм, зачитането на личността му е нулево - на него се гледа като на нещо незряло, неспособно, недоразвито, на нещо, което може да се дресира, лесно да се манипулира или пък абсолютно да се неглижира, защото какво му разбира главата...Невероятно е колко малко забелязваме децата си всъщност, увлечени да се справяме с куп техни "проблеми"...
Някои познати чистосърдечно мислеха, че не я отбивам, защото "не мога", тоест тя ме мъчи и тероризира, други пък точно обратното - мислят, че аз насилствено я карам да суче и упражнявам някаква нездрава обсесия...Мисля, че кърменето на "по-голямо" дете е едно от нещата, които не могат да се разберат, ако не са изпитани лично. А лично може да се изпита, ако дадем шанс на детето ни да ни въвлече в това без да се срахуваме, че ще сбъркаме някъде, защото кърменето е негова територия, то е негова нужда. Да, майката може да я контролира, има властта да вземе решение, но има и избор как да го прави (отбиването, в случая). Има една мисъл, че кърменето е "нещо, на което бебето учи нас" :D Определено бебето се появява на света с инстинктивния рефлекс да суче, а майката е тази, която се учи как да задоволява нуждата му...

Лелееее, как съм се "разприказвала"....сори! :oops:

Посът е уникален! Прекрасно си пресъздала начина, по който (сигурна съм ) се чувстват много мами, включително и аз! Кърмя момченцето си вече година и два месеца и съм решила да го оставя естествено да се отбие. Смятам, че кърменето на детето ми е най-уникалното нещо, което се случва до този момнт между нас! :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Окт 06, 2010 10:08 am 
бърборко

Е, мина и поредното ни кърмаческо лято.
Кърмачките се броят наесен, така че, наминете на отчет. :wink:
Аз съм с поредната смехория:
Кати се събужда и се мушва при мен да посуче. След малко става и казва :"Мамо, отивам да пишкам, ти не ги затваряй /сочи гърдите ми/, чу ли? Аз ей сега ще дойда, не ми ги затваряй!" :D
Като се върна не сука, само си ги гушкаше.
Рядко суче, по навик, за заспиване, но не сме приключили още окончателно.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие: viola
МнениеПубликувано на: Сря Окт 06, 2010 1:55 pm 
любопитко

Ето ме и мен-още кърмя Хриси-сега в неделя-10.10.2010г. ще стане на 9 месеца.Искам да я кърма поне до 1г. след това ми се ще да се отбие,че да се повъстановя малко,че живот и здраве септември 2011 ми се ще да почваме с бебеправенето.

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Окт 06, 2010 3:47 pm 
прохождащ
Аватар

Хи-хи! "Ти не ги затваряй!" - уникално сладко е това! Няма по-хубаво от голямо кърмещо се дете. Синът ми е на година и половина и все още се кърмим и то много активно и през деня, и през нощта. Той си търси "сиситата" :D Аз също смятам да започвам да правя второ дете и то съвсем скоро, но съм решила, ако не ми мине котка път, да кърмя в тандем. Не смятам да го отбивам. Сега събирам инфо по въпроса. :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 160 мнения ]  Модератор: galka2 Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]