С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Страховете на новата майка

Всички родители се страхуват за децата си. Най – доброто, което можете да...

Подготовка за кърмене преди раждането на бебето

Бременна си и се чудиш дали трябва да започнеш да подготвяш гърдите си за...

Селен - за бременност без проблеми

Все повече бъдещи майки приемат фолиева киселина като основна превенция на...

В 14:55 ч. работим най-малко

Повече служители спират работа в 14:55 часа и проверяват публикациите в...

Последно посещение: Дата и час: Чет Юли 18, 2019 7:33 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 160 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Автор Съобщение
 Заглавие: viola
МнениеПубликувано на: Пет Окт 08, 2010 11:19 am 
любопитко

Божа-четох наскоро една майка каза,че гинеколожката и казала да спре да кърми ако иска да забременее(май заради някакъв хормон) и тя сега е бременна и март очаква бебе,а първото и дете е с моето значи някъде е към 9 месечно.
Иначе да хубаво е да кърмиш по-дълго,но аз мисля да се пробвам да я отбия след 1г.-1г. и нещо,че ще почвам работа,ще ходи на ясла,а и нещо много се изморявам-аз съм малко анемична, а щерката суче като за световно в последно време и от 3 дена нещо много ме изтощава-май ще имаме нови зъби-не иска твърда храна нещо.Снощи само аз успях да я укротя-като и дадох гърда естествено.

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 08, 2010 12:34 pm 
прохождащ
Аватар

viola, ти си знаеш най-добре кое е подходящо за теб и детенце. Съгласна съм, че кърменето понякога много изморява, непрекъснато виси на гърдата и не можеш да си починеш, но при нас това става, когато малкият има някакъв зор. Да, вечер не може друг да го приспи, или ако това стане, като се събуди непременно трябва да съм тям иначе няма успокояване, но на мен не ми пречи. А колкото до гинеколога на твоята приятелка - едно нещо със сигурност знам - колкото лекари, толкова мнения! Има много възможности, стига човек да ги проучи, моят лекар каза същото, но това не означава, че взимам думите му за чиста монета и спирам до там, проучвам въпроса и се моля всичко да е наред, защото в противен случай ще трябва да се спре. Може би затова отлагам, за да има малчо повече време със сигурност да си посуче :wink: Ще видим! Стискайте палци! :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 14, 2010 7:08 pm 
бърборко

Браво, момичета - успех в бебеправенето!
Ако вече имате месечен цикъл значи вероятно имате и овулация, та определено кърменето няма да пречи на забременяването.
После по време на бременността кърмата драстично намалява като количество и по-голямото дете, което още суче или се отбива само през този период, понеже му го няма млякото или си дочаква изобилното производство и суче заедно с бебето после. :wink:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 26, 2011 7:57 pm 
Аватар

и аз още кърмя и смятам докато има мляко да си и давам все пак така се и успокоява и на мен няма да ми е необходимо да се изцеждам!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Апр 22, 2011 6:16 pm 
бърборко

Още сме си тука ние. Щракнах го за архивата детето, че къде другаде ще видя 4 годишно кърмаче.

Изображение

:lol: :lol: :lol:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 21, 2011 9:02 am 
бърборко

Последно побутване на темата от моя страна.
Горната снимка ще си остане последна от нашето приключение, наречено "дълго кърмене".
Беше ни останало само малко сукане, колкото да се приспи вечер в някои дни и реших да видя как ще се получи, ако въобще не и давам да суче. Е, получи се. Изчаквах я да е изморена вечер, казвах и, че сега не може "тут" :lol: и само се гушвахме и тя си заспиваше безпроблемно. Та, от една седмица вече сме си бивши :lol: кърмаче и кърмачка. 4 години и два месеца - бавно и славно отбиване беше - чувствам се странно и хубаво - мисля да напиша сега един любовен роман за кърмачки! :cryingwithlaughter:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 01, 2011 4:35 pm 
Аватар

Моето момче е на почти 1г. и 2м. и все още го кърмя. Той нощем спи при мен, защото не иска да спи в своето легло. Вечер заспива на " боцка" и през нощта също си суква 1, 2 до 3 пъти- зависи колко пъти ще се пробуди! Понеже никога не пожела биба- мен използва на моменти като такава. Аз имам огромното желание да го кърмя докато имам кърма или докато той сам не се откаже. Е, като тръгне на училище щем нещем ще трябва да спрем... :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Яну 21, 2012 11:01 pm 
Аватар

момичета помогнете ми незнам какво да правя
родих преди 2 месеца и в началото имах много кърма, но бебчо се обрина и влязохме в неонатология, но на втория ден вдигнах температура от усложнения при раждането. Изгониха ме от там като си мислеха че сам с грип и ми казаха да се цедя на три часа , така и направих но в резултат кърмата ми намаля драстично. Когато го изписаха той ми възвърна кърмата но не напълно и не му стигаше та се наложи да дохранвам. Сега сме изцяло на АМ а аз искам да кърмя . Какво ли не пих и с какво ли не се храня и пак не става. Незнам какво да правя вече.Моля дайте акъл!!!!

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 09, 2012 1:18 pm 

Здравейте, аз кърмих малкото си съкровище година, след което кърмата ми постепенно спря.

Ще ви пусна няколко линка за кърменето, може да са ви полезни.

http://dechko.bg/beta/polezna_informaci ... =70&cat=54

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Ное 24, 2013 1:41 pm 
фурия
Аватар

Здравейте каката я кърмех 1г. и 1 месец ,а сега малкия е вече на 1,6г.,но се кърмим още и ще искам да го отказвам сега докато е зима,че лятото май не било хубаво да се отбива :wink:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 160 мнения ]  Модератор: galka2 Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]