С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Страховете на новата майка

Всички родители се страхуват за децата си. Най – доброто, което можете да...

Подготовка за кърмене преди раждането на бебето

Бременна си и се чудиш дали трябва да започнеш да подготвяш гърдите си за...

Селен - за бременност без проблеми

Все повече бъдещи майки приемат фолиева киселина като основна превенция на...

В 14:55 ч. работим най-малко

Повече служители спират работа в 14:55 часа и проверяват публикациите в...

Последно посещение: Дата и час: Пон Юли 22, 2019 12:07 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Фев 09, 2009 12:17 am 
бърборко
Аватар

Здравете мами ! Пускам тази тема за да споделите до колко време смятате че е удачно да се кърмят децата!В момента Ради е на 8 месеца и вече срещам много противоречиви мнения за това! Някой казват колкото по - дълго по -о добре а други че след 7-8 ми месец вече няма смисъл! Вие как смятате! Тук имам предвид случайте ако имате още достатъчно кърма както аз например но незнам докога да продължаваме с този процес!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 09, 2009 12:52 am 
любопитко
Аватар

Ами в крайна сметка ти сама ще решиш. За смисъл, има смисъл. И калкото повече, толкова повече. Аз кърмих година и девет месеца и не съжалявам. Виж този материал, може да ти помогне: http://www.moetodete.bg/maichinstvo/p3_727_0.html
Успех!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 09, 2009 3:19 pm 
фурия
Аватар

здравей светле за мое учудване моята цветелинка снощи не искаше да сучи сама си заспа и сега незнам дали ще иска повече понеже аз само вечер я кърмя поради това че кърмата ми почти е спряла но ме учуди че не иска да сучи аз мисля че понякога детето само си показва кога трябва да спреш да му даваш иначе щом имаш кърма недей да спираш това е добре за ради ще стане още по хубавичък :D :D :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 09, 2009 3:23 pm 
фурия
Аватар

ние се кърмихме до 9 месец после кърмата ми намаля,но мисля,че ако имах и по-дълго щяхме да се кърмим

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 09, 2009 5:26 pm 
бърборко

Не знам има ли някакъв срок...Лично за мен и дъщеря ми кърменето е приятно и полезно занимание, затова продължаваме (тя е на 1г. и 10м.). Мисля, че е по-добре детето да води този процес, а не майката да определя срок за отбиване, но така е за мен.
Мисля, че в определен момент детето спира да проявява интерес към сученето и постепенно се отбива само.
Освен това има нещо друго - през първите месеци - 6 - 8 - 10 - кърменето си е основно хранене, най-вече задоволяване на глада, после става допълнение към останалата храна, с която детето е захранено и задоволяване на потребността да суче. Доста често така се утешава, така заспива...
Мога да изброявам до утре предимствата на кърменето и на по-продължителното кърмене (след първата годинка), но има доста материали вече по въпроса, по-компетентно написани и полезни.
От кърмаческите ми опитности до сега съм се убедила, че децата "си знаят" най-добре и аз само трябва да се вслушам по-добре, за да разбера посланието.
Повечето деца, които познавам имат необходимост да сучат по-дълго (поне до 3-тата си година), затова дори отбити от гърдите на майка си се утешават с биберона на пълното с мляко шише или залъгалката, или пръстчето си...
В момента виждам какво чудно мултифункционално "произведение на изкуството" се побира в сутиена ми :lol: Трябва само да го използвам по предназначение...! :D
Конкретно по въпроса : в началото си мислех, че ще кърмя една година (както направих с момчетата), но тъй-като захраних по друг начин и попрочетох разни неща си я оставих да суче и след като измина първата годинка. Шегувах се, че ще откараме до две годинки - шегата си е вече действителност...Може би е по-реалистично да смятам, че третата годинка е нашият срок...! :lol: А може и Крали Марко да бием по точки! :lol:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 09, 2009 11:29 pm 
бърборко
Аватар

Благодаря ви мами! Много ценни мнения наистина! Ради ми е първо бебе и единствения начин да си сверя часовника, дали правя нещата, както трябва е като говоря с други мами и то с,повече деца или поне минали по този път!Вярно е, че всяко дете е индивидуално но общото мнение за нещата също е важно за мен! Благодаря!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 09, 2009 11:35 pm 
фурия
Аватар

моля моля дано сме помогнали :D :D :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 10, 2009 4:32 am 
фурия
Аватар

Ако има майката кърма,нека кърми,колкото тя иска и колкото детето иска.Защото от кърмата ,по -полезно за детето няма.
И все пак имам в форума и такова изказване
http://www.moetodete.bg/forum/viewtopic ... c&start=30
"Аз мисля,че до годинка или годинка и два,три максимум четири месеца е напълно достатъчно да се кърми.Тогава детето вече започва да разбира и за мен лично е кофти и тогава да му предлагаш гърда.Тогава е и вече на обща храна..."
В смисъл,че " разбира доста неща,съдя по сина ми.Сега е на годинка и два месеца.Разбира и си показва какво иска и какво не,дали иска вода или коя храна предпочита,вече сам избира,не е бебе.Ако някоя храна не му хареса,отказва и обратното.Когато се преобличам,и той се навърта наоколо,ако ме види без сутиен,реагира на гърдите ми,засмива се,заглежда се,защо го прави?Чак ми става "неудобно" Very Happy .Яде обща храна,с по-твърда консистенция,дъвче,затова казах,че АЗ МИСЛЯ,че до годинка и няколко месеца е достатъчно да се кърми,но всеки сам решава.Аз кърмих 10 месеца,исках още малко,но нестана."
Затова най-добре майката преценява за детето си.
В едно предаване на Часа на мама слушах една майка,която каза неискам да кърмя,защото не ми харесва самото кърмене,не ми е приятно и няма да го правя(забравих й името),затова Светле постъпи така както ти сметнеш за правилно.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 12, 2009 2:27 pm 
фурия
Аватар

Колкото искаш, толкова. Никой не може да ти каже до кога да кърмиш. Както другите момичета са писали, няма определен период за кърмене. Аз кърмих 1 год и 2 мес., малкия сам се отби, а имах още мляко. Така, че спокойно си давай кърма и не се притеснявай. :wink:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 18, 2009 11:19 am 

maminkavania го е казала много хубаво. За мен истината е, че трябва да се кърми докато е приятно и за двете страни.
Тъй като съм изчела много материал по темата, не е вярно, че трябва да се кърми докато майката има кърма. Процесът е точно обратния - колкото повече се кърми, толкова повече кърма има майката. Сукането на бебето контролира образуването на кърмата. Когато кърменията намаляват, намалява и количеството. Това го знам и от собствен опит.
Детето само ще ти покаже кога е готово за отбиване. А отбиването трябва да стане постепенно, за да свиква и бебето и майката.
Желая ти успех!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 19, 2009 11:56 pm 
бърборко
Аватар

neligospodinova написа:
maminkavania го е казала много хубаво. За мен истината е, че трябва да се кърми докато е приятно и за двете страни.
Тъй като съм изчела много материал по темата, не е вярно, че трябва да се кърми докато майката има кърма. Процесът е точно обратния - колкото повече се кърми, толкова повече кърма има майката. Сукането на бебето контролира образуването на кърмата. Когато кърменията намаляват, намалява и количеството. Това го знам и от собствен опит.
Детето само ще ти покаже кога е готово за отбиване. А отбиването трябва да стане постепенно, за да свиква и бебето и майката.
Желая ти успех!

Благодаря ! :happiness: Май така и ще направя, каквото бебо покаже!Иначе кърменето си е все още приятен процес за мен !

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 22, 2010 12:31 am 
бърборко

maminkavania написа:
Шегувах се, че ще откараме до две годинки - шегата си е вече действителност...Може би е по-реалистично да смятам, че третата годинка е нашият срок...! :lol: А може и Крали Марко да бием по точки! :lol:

И третата година мина...все така ни е ОК да се приспиваме с минутки цок, а изобилието на "бисерите" относно кърменето, които сътворява щерката са ми страшно забавни :grinning: :
"Мамо, искам да туткам(да сучкам) - само малко, малко, мъничко да пийна!" :lol:

Събужда се и суче:"Мамо, гланна съм."
"Добре, искаш ли супа?"
"Да, обаче чакай да си испия миякото! Тука вече няма мияко(сочи едната ми гърда), сега д'угото да си испия!" :lol:

Пак се събужда, посуква, става и казва:"Испих си това мияко, сега ми дай мияко с какао!" :lol:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 24, 2010 9:38 pm 
фурия
Аватар

neligospodinova написа:
...Тъй като съм изчела много материал по темата, не е вярно, че трябва да се кърми докато майката има кърма. Процесът е точно обратния - колкото повече се кърми, толкова повече кърма има майката. Сукането на бебето контролира образуването на кърмата. Когато кърменията намаляват, намалява и количеството. Това го знам и от собствен опит.

Мацка, имала съм предвид, че няма определен срок за кърмене. Не може една кърмеща жена да си дава срок - " Ще кърмя до 1 година и 3 месеца точно." - примерно. А и самата аз съм написала, че моето дете само се отби от раз. Кърмех го предимно вечер и в онзи ден при поредната доза човекът реши, че не ще да пие повече и приключихме с кърменето. И накрая само да попитам - с какво трябва да свикват майката и детето? В моят случай излиза, че и двамата сме преживели голям стрес, понеже изведнъж спряхме това приятно занимание. Просто в по-горния ми пост изказвам мнението си, че ако все още детето иска да суче, нека си му дава, да не се притеснява. А когато и двете страни се почувстват готови за тази промяна, ще се спре с кърменето и готово. Това е.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 18, 2010 6:39 pm 

Кърменето трябва да продлжи докато е приятно и за бебето и за майката. За всеки това е индивидуален период. Първото ми дете се отби само на 1год. и 3 мес. - просто беше много палав и предпочиташе да тича и да играе, вместо да стои сгушен в мама да суче :wink: Малката обаче след годинката вместо постепенно да намалява кърменията, направо се пристрасти към кърменето. Кърмих я 1 год и 8 мес. - отбих я аз по мое настояване - тя не беше много съгласна, но постоянното кърмене вече съвсем ми идваше в повече и реших, че при вече порастнало дете не е необходимо да се жертвам след като вече не ми е приятно. Обясних й, че вече е голяма и няма мляко, гушках я много и тя ме разбра - без рев прие ситуацията и за няколко дни свикна да заспива без кърмене.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие: j
МнениеПубликувано на: Вто Юли 27, 2010 10:49 pm 
Аватар

jjjj

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Модератор: galka2 Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]