С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

От какво може да се скъси шийката на матката?

От какво може да се скъси шийката на матката и възможно ли e това да стане за...

Eстествено раждане след цезарово сечение

Най-вероятно вече си чувала репликата „Веднъж секцио – винаги секцио“. Но не...

Стилна бременна през есента - 50 модни идеи

Стилна бременна през есента - как да се чувствате модерни, красиви и да ви е...

Главоболие по време на бременност

Няма приятна болка. Но главоболието по време на бременност трябва да бъде...

Последно посещение: Дата и час: Пон Окт 21, 2019 6:03 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 95 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Мами в чужбина!
МнениеПубликувано на: Пет Май 16, 2008 11:38 am 
любопитко
Аватар

Ето ги нашите чужбински мами:

Изображение
djesi79
mucha_86
djes_al
desi_ns
yaseniya
- Барселона - Ясения

Изображение
kameliа84 - Наполи
Изображение

Изображение
Stahl
anamezon

Изображение
sisonka - Прага

Изображение
зорница - Монс - Георги

Изображение
marta84 - Атина - Йоаннис
Изображение
Ronka - Ема

Последна промяна Mishenka на Нед Авг 31, 2008 10:57 pm, променена общо 17 пъти

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 19, 2008 9:59 am 
Аватар

Здравей,мамче!И аз отглеждам децата си извън БГ и все се чудя какво ли щеше да бъде,ако сме в родината си.Живея в Испания.А ти? :hippy:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 19, 2008 10:02 am 
любопитко
Аватар

Здравей! Много се радвам, че не съм сама!! Ами ние сме съседки- аз съм във Франция! :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 19, 2008 10:14 am 
Аватар

От колко време си там?Живея ук от близо 6 години,но съм от Силистра.А ти от къде си?Скоро моя съпруг иска да ни изпрати в БГ.Имаме 2 деца и само той работи.Скоро родих и съм си в нас с децата.Кара цистерна и почти не ни остава време да сме заедно.Не ми харесва много тук,но е по добре от нашата мила родина.Тук поне не се лишаваме от нищо.В областта,където живеем много ни делят.И са простовати всички.При Вас стандарта е по висок.Съпругът ми беше във Франция преди 9 години.Там ли роди и как мина раждането?И двете ни деца са родени тук.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 19, 2008 11:16 am 
любопитко
Аватар

Да, във Франция е страхотно- това е мястото, където наистина се чувствам в свой води! :) Все още не живеем тук за постоянно, но се надявам един ден и това да стане! Моят младеж е инженер, работи тук и голяма част от времето прекарваме във Франция! Иначе живеем в София. Синът ми също е роден там, но още съвсем мъничък го доведохме. Французите са много дружелюбни и усмихнати хора, доста по-приятелски настроени от прехваленото българско гостоприемство! А в Испания съм ходила веднъж, красиви места има..за хората нямам наблюдения, но не си първата, която споделя за това, че има деление.. всъщност в коя част на Испания живеете?

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 19, 2008 12:07 pm 
Аватар

Май само двете ще си пишем! :lol: Живеем в Сантиаго де ла Рибера/област Мурсия.Хубавото е,че съм на 10 минути пеш от плажа.Къде по точно живеете във Франция?Съпругът ми е тук от 9 години и се замисля дали да не си търси работа там.Той е шофьор.Но при нас нищо не е сигурно.От типа хора е,които казват да стягаме багажа и тръгваме.Така миналата година сутринта ми каза,че си тръгваме за БГ и че имам 3 часа да се приготвя.Следобед потеглихме с колата. :cryingwithlaughter:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 19, 2008 12:17 pm 
любопитко
Аватар

Ние сме в Южна Франция- Бордо, до атлатническото крайбрежие. Плажа не е на 10 мин. пеш, но е на 10-15 мин. с колата :)Океанът е прекрасен, обожаваме да прекарваме свободното си време на плажа или на разходка, почиваме си страхотно.. А вие за лятото ли ще се приберете в България?

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 19, 2008 12:36 pm 
Аватар

Другия месец се прибираме и ще си остана в БГ няколко месеца

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 21, 2008 4:24 pm 
любопитко
Аватар

Привет! Как си днес, как са дечицата? Разкажи нещо за тях! :) Моето Коле спинка сега в количката, много е приятно времето навън и сме пред вкъщи за следобедно кафенце. :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 21, 2008 5:00 pm 
любопитко
Аватар

Мами, я да ви използваме малко като сте на чужда земя...
Мисля, че за всички би било много интересно да споделите системи на захранване и отглеждане на деца, даване на вода и разни подобни подробности, които са характерни за държавата, в която сте. Знам, че има различия в отделните страни.
Какво е отношението към бременните, към майките с деца..???
Споделете нещата, които са различни от България.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 23, 2008 5:26 pm 
Аватар

zdraveite na vsichki mami v chyjbina i po spetsialno na teb djesi79.az sashto sam mama v chyjbina i po spetsialno v Ispaniq.jivot i zdrave mi predstoi rajdane do sedmitsa i sam dosta pritesnena a i obarkana shte se radvam ako moga da podarjam kontakt s vas a i da obmenqme opit.imam i edin vapros kakm vsichki vas.dali sa vi pravili isledvaniq za toksoplazmoza i ako sa vi bili dobri v kakvi granitsi sa bili?

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Май 24, 2008 6:20 pm 
Аватар

Здравей,комшо!В момента не съм в нас,но сестра ми е бременна.Спомням си,че на мен ми правиха,но незнам дали има някакви граници.Беше негативно.Но сега видях изследванията на сестра ми,която също е бременна.Правени са във втория месец и пише,че е негативно.Къде живееш в Испания?Ако има нещо питай,че от мен надали има някой по препатил.И двете ми деца са родени тук и ме правиха луда тези тъпанари.Леко раждане,ако не си родила вече.Ще се радвам да поддържаме контакт :calling you: :hearts:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Май 24, 2008 11:20 pm 
фурия
Аватар

Здравейте, мами! Радвам се, че има и такава тема за вас - живеещите в чужбина. Наистина, интересно би било да сравним методите на отглеждане, както казва Весита. Аз бих искала да разбера на вас какво сокче ви препоръчаха да пиете за първи път. В България най-често дават сока от ябълка за най-подходящ.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 26, 2008 5:30 pm 
Аватар

zdravei jesi79 blagodarq ti za otgovora e za sajelenie na men mi e pozitivna toksoplazmozata no oshte ot balgariq i tam doktora mi kaza che e v normalni stoinosti i ne e problem no tyk kato doidox i kato mi pravexa isledvaniq izleze polojitelna no neshto nemoga da razbera zashtoto nito mi izpisaxa lekarstva nito nishto a kazvat che inache na bebeto vsichko my e nared ta neznam kakvo da mislq chakam s netarpenie da rodq i da si vidq malkoto sakrovishte i da se ospokoq che nishto my nqma i dano da e taka.inache vse oshte ne sam rodila dosta sam pritesnena zashtoto neznam kak shte se spravq a i oshte poveche tyk v ispaniq a i kakto ne razbiram ezika shte e golqmo shoo ama dano gospod da e s meni kato doide momenta napred i tova e.inache sega jiveem v moxent a skoro shte se mestim v xativa neznam dalechli e ot teb govori li ti neshto.az sashto shte se radvam da podarjame vrazka i da obmenqme opit.razkaji mi poveche za deteto sled kato se rodi kakva e protsedyrata ako imash informatsiq kak stoq neshtata nqklakvi dokomenti trqbvalo da se vadqt ako znaesh :lol:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 27, 2008 1:32 pm 
любопитко
Аватар

Здравей, mucha_86, добре дошла при чужбинските мами! :) Желая ти леко раждане и сладко и здраво бебче!
С удоволствие ще споделя впечатления, различия има доста, ако нещо конкретно ви интересува- питайте! Нинка, тук не препоръчват даването на какъвто и да било сок за захранване на бебчето! Принципно се подкрепя късното захранване! :wink:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 95 мнения ]  Модератор: galka2 Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]